Patlıcanın saplarını sakın çöpe atmayın! Ameliyatsız o hastalığı tedavi ediyor

Basur, ne yazık ki günümüzde en sık karşılaşılan ve tedavi için pek çok kişinin hastaneye gitmekten çekindiği bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Ancak basuru evde tedavi etmek ve rahatsızlığını azaltmak için çözümün patlıcanda olduğunu biliyor musunuz
Patlıcanın saplarını sakın çöpe atmayın! Ameliyatsız o hastalığı tedavi ediyor

Sağlıksız beslenme, yanlış yapılan diyetler, aşırı kilo ve az su tüketme gibi pek çok durumun basurun sebepleri arasında yerini alıyor. Basur için tıp dünyasında pek çok tedavi bulunuyor. Ancak bu tedavi yöntemlerinden en etkisinin patlıcan sapı olduğunu bilenlerin sayısı çok az!

BASURA EVDE ÇÖZÜM

Basuru evde tedavi etmek ve ameliyat olmak istemiyorsanız, bu noktada patlıcan sapı kürünü deneyebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken şey 10 adet patlıcan almak. Patlıcanların saplarının yeşil ve çürük olmamasına dikkat edin. Bu sapları 12 bardak suyun içerisinde kaynatın.

Karışım kaynayınca ocağı kısın ve patlıcanları bu şekilde 20 dakika daha kısık ateşte kaynatmaya devam edin.

20 dakika sonra ocaktan aldığınız patlıcanları kaplı bir şekilde bekletin. Bu aşamada patlıcanların demlenmesine izin verin ve asla kapağı açmayın.

Gün içinde 2 defa aç karnına 2 su bardağı bu sudan için.

Yapmanız gereken tek şey bu kürü 5 gün boyunca uygulamak. Ancak bu diyeti uyguluyorsanız mutlaka bulgur, çilek, turşu, acı biber, isot, domates ve sirkeli yiyecek gibi içerisinde asit barındıran ve basurun yeniden ortaya çıkmasına sebep olan yiyeceklerden uzak durmanız gerekiyor.

5 GÜN UYGULAYIN

5 günlük tedavi sonrasında normal beslenme düzenine dönebilirsiniz. Ancak yukarıda sayılan besinleri günlük hayatınızda da az tüketmeniz önerilmektedir. Bu besinler basurun ağrısını tetikleyen ve ciddi sorunlara sebep olabilen yiyecekler olarak biliniyor.

NOT: Haberimiz kesin tanı ya da tedavi yöntemi içermemektedir. Bu tür tedavi yöntemlerini denemeden önce doktorunuzla iletişime geçmeniz önerilmektedir.