Neden Diyet Yapmalısınız?

Hareketsiz yaşama mahkum olduğumuz bu günlerde diyet yaparak kilo kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ancak hala diyet yapmak için yeterli motivasyona sahip değilseniz işinize yarayacak önerilerimize göz atabilirsiniz
Neden Diyet Yapmalısınız?

Yaratıcı İmgeleme Yapın

Düşünce gücünüzle kendinizi bir boksör ya da atlet olarak hayal edin ve hareket etmeye başlayın. Çalışmak istemediğiniz zamanlarda kendinizi motive ederek birçok konu hakkında çözüm bulmaya çalışın.

Kötü Düşünceleri Nakde Çevirin

Olumsuz düşüncelerinizi nakde çevirin ve her olumsuz düşündüğünüzde kumbaranıza 1 lira atın. Bu şekilde motive olabilirsiniz ve zayıflayana kadar burada biriken paralarla kendinize neler alabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Fotoğraf Çekin

Olduğunuz ve olmak istediğiniz görüntülerin fotoğraflarını çekin ve buzdolabına koyun. Her abur cubur girişiminizde bu fotoğraflara bakarak başarabileceğinize olan inancınızı perçinleyin.

Kendinize Tablo Yapın

Kendinizle ilgili bir rapor tutun. Bunun için bir fitness planı ve beslenme programı oluşturarak neler yediğinizi ne kadar yol kat ettiğinizi hesaba katın. Böylece karar verdiğiniz zayıflama planı işinize yarayacaktır.

Test Kıyafeti Seçin

Kilo verip vermediğinizi tartılarda takip etmek yerine üzerinize olmayan bir kıyafetinizle takip edin. Bu şekilde istediğiniz kiloya ulaşırken yapabilecekleriniz konusunda motive olmanız mümkün olabilir.

Kendinize Bir Arkadaş Edinin

Yalnızlıktan sıkılıyorsanız spor yaparken kendinize bir arkadaş edinin. Mesela yürüyüş sırasında birilerini tanıyabilirsiniz. Özellikle düzenli yürüyenler için arkadaş edinmek motivasyon açısından oldukça yararlıdır. Bu şekilde birbirinizi motive edebilirsiniz.