Kansere Karşı Nasıl Bağışıklık Geliştirilir?

Kanser hastaları hastalığın derecesine göre ciddi bir tedavi sürecinden geçerler. Ancak asıl tedavi yanında bağışıklığı geliştiren bölüm de son derece önemlidir.  Yani asıl tedavi ve diğer etkenlerle bütün olarak iyileşme süreci mümkündür.
Kansere Karşı Nasıl Bağışıklık Geliştirilir?

Beslenme Etkisi

Kanser hastalığında bağışıklığı artırmak için beslenmeye ayrıca dikkat etmek gerekir. Besinler, vücuttaki kötü hücrelere karşı mücadele ederken iyi bir enerji kaynağı olacaktır.  Örneğin şeker, kanseri besleyen en zararlı maddelerden biridir. Olabildiğince bunu tüketmemeniz ve doğal yollardan almaya çalışmanız önerilir. Aksi halde kötü huylu tümörü kendi elinizle beslemiş olursunuz. Sebze ve bitkisel karışımlar bu noktada özellikle tavsiye edilir. Her öğün düzenli olarak sebze ve yeşilliğin bol olduğu salata tüketmek iyi bir destek olacaktır.

Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak

Sigara, alkol ve uyuşturucu vücudun tüm direncini zayıflatan en önemli etkenlerdir. Bunlar devam ederken tedavi olmak bir anlamda boşa kürek sallamakla eş değer gibi düşünülebilir.  Sadece kanser tedavisi için değil,  diğer nedenlerle de bırakılması önerilir.

Hareket – Egzersiz Ve Direnç

Bağışıklığı güçlendiren şeyler arasında en etkili olanlardan biri hareket etmektir. Ağır spor olmasa da hafif tempo açık hava yürüyüşü, yüzme bisiklet gibi faaliyetler zararlı maddelere karşı daha dirençli olmanızı sağlar. Spor yaparken iyi hücreler daha fazla çoğalır, vücudun yenilenme hızı artar. Tedavinizden fırsat bulabildiğiniz zamanlarda, tabi ağırlık derecesine göre de spor yapabilirsiniz.