Kansere Elveda Tedaviye Merhaba

Bilim adamları yeni kanser tedavi yöntemi bulduklarını ve bu yeni tedavi yöntemi sayesinde kanserden tamamen kurtulma şansının oldukça yüksek olduğunu açıkladılar. Yani çağımızın en sinsi hastalıklarından biri olan hatta kesin bir tedavisi bulunamayan hastalıkların en başında yer alan kansere artık elveda demek ve tedavi sayesinde yeni ve sağlıklı bir hayata merhaba demek mümkün olacak.
Kansere Elveda Tedaviye Merhaba

İskoç bilim adamları kanser tedavisi araştırmalarında yeni bir aşama kaydettiler. CICD yani Kaspaz Bağımsız Hücre Ölümü adını verdikleri yöntem kanser tümörlerini yok ediyor ve kanserin vücuda sıçrayıp yayılmasına ve tekrardan ortaya çıkmasına engel oluyor. Kaspaz adındaki proteinleri uyaran bu yeni tedavi sistemi kanserli hücrelerin tarihe karışmasını sağlıyor ve bağışıklık sistemini de kanser tümörleri konusunda uyarıyor. Böylece hasta kişilerin bağışıklık sistemi ortaya çıkabilecek kanser tekrarlama riskinde de kişilerin vücudunu aktif bir şekilde koruyor. Böylece tümörlü hücreler kişinin vücudundan tamamen temizlenmiş oluyor ve olası bir hastalık tekrarlaması durumunda ek bir ilaç kullanımına gerek kalmadan hasta kişinin kendi bağışıklık sistemi gereken tüm korumayı sağlıyor ve kanserli hücreyi anında imha ediyor.

Bağışıklık Sistemi Artık Hastaları Koruyacak

Bu yeni yöntem sayesinde bilim adamları kanser hastalığının yayılma ve tekrar etme ihtimallerinin ortadan kalkacağını ve kanserden kişilerin tamamiyle kurtulma imkanına kavuşacaklarını dile getiriyorlar. Eğer tedavi yöntemi işe yararsa kanser hastalığı yok olacak ve kişiler sağlıklarına kısa sürede kavuşacaklar dememiz mümkün