İzmir’de iki ekip aynı anda ameliyata girdi! Yaşlı adam tümörden kurtuldu

İzmir’de kanser hastası olan yaşlı adam iki ekibin aynı ameliyata girmesi ile sağlığına kavuştu. Kalın bağırsaktaki tümörün akciğere yayılması sebebi ile doktorların aldığı kararla aynı anda iki farklı ameliyat yapıldı.
İzmir’de iki ekip aynı anda ameliyata girdi! Yaşlı adam tümörden kurtuldu

Kalın bağırsaktaki tümörün karaciğere yayılması ile kanser teşhisi olan Turan Kaynar yaklaşık olarak 6 ay boyunca kemoterapi süreci geçirdi. İzmir’deki hastanede sağlığına kavuşan yaşlı adam hastalığı boyunca umutsuzluğa kapılmadığını belirtti.

6 AY KEMOTERAPİ GÖRDÜ

Kanser teşhisi alan Kaynar, İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi’nde iki ayrı ekibin girmiş olduğu ameliyatta sağlığına kavuştu.

KLASİK CERRAHİ DIŞINDA BİR YÖNTEM KULLANILDI

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesi’nde iki ayrı ekibin girdiği tek ameliyatta daha önce kanser teşhisi koyulan Turan Kaynar sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren hekimlerden Genel Cerrahi Bölümü’nden Doç. Dr. Tayfun Yoldaş, “Turan beyde, kalın bağırsak kökenli bir tümör mevcuttu. Bu karaciğere yayılmıştı. Uzun bir kemoterapi sürecinden sonra onkoloji konseyimizle görüştük. Onkoloji doktorlarının radyoloji doktorlarının, cerrahlarının olduğu konseyde ameliyat kararı çıktı. Karaciğer ekibi karaciğer ameliyatını gerçekleştirdi. Biz de kalın bağırsak ameliyatını gerçekleştirdik. İki ayrı ekip olarak ameliyata girip hem karaciğere hem kalın bağırsağa müdahale ederek, ‘Mikrodalga’ yöntemi ile klasik cerrahinin dışında bu yöntemle hastalığı temizlemiş olduk” diye konuştu.

BELİRTİLER BELLİ

Belli bir yaştan sonra kontrollerin yapılması gerektiğine dikkat çeken Doç. Dr. Yoldaş, “Özellikle belli bir yaştan sonra karın ağrısı, dışkıda kan görme, kilo kaybı kansızlık, halsizlik gibi bir şikayet varsa mutlaka bir hekime başvurulmalı ve sindirim sistemi kanseri açısından bunun mutlaka araştırılması gerekiyor” dedi.

Turan Kaynar, yaptığı açıklamasında umutsuzluğa kapılmadığını ancak zaman zaman endişelendiğini ifade etti. Bir an önce belirtileri fark edenlerin ve teşhis alanların tedaviye başlaması gerektiğini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı