Hocaların hocası Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu açıkladı! Bunu içen 100 yaşına kadar yaşar!

Uzun yaşamın sırrını herkes merak ederken 100 yaşına kadar yaşamanın formülünü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu verdi. Uzun yaşatacak formülü açıklayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yapılması gerekenin çok basit olduğunu açıkladı.
Hocaların hocası Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu açıkladı! Bunu içen 100 yaşına kadar yaşar!

İnsanlığın varlığı ile beraber tarih boyunca uzun yaşamanın sırrı araştırılıyor. Daha uzun yaşamak isteyenler çeşitli yöntemleri denediler ama tam bir uzun yaşam sırrı ortaya çıkmadı. Son yıllarda uzun yaşamın formülü ise doğada aranmaya başlandı. Doğal besinler ön plana çıkarken insanın yaşam ömrünü uzatacak formülü ünlü doktor Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu açıkladı.

Sağlıksız beslenme nedeniyle insan ömrü son yıllarda kısalmaya başladı. Ayrıca ortalama insan ömrünün kalitesi de düştü. Çeşitli hastalıklar yaygınlaşırken bunların nedeni de hazır gıdalardan kaynaklanıyor. Buna karşı bilinçli araştırmalar da hız kazanırken insan sağlığı yine doğada buluyor.

UZUN YAŞAMIN SIRRINI VERDİ!

Sağlıklı beslenmeye yönelik tavsiyeleri ile tanınan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Sağlıksız beslenmenin obeziteye neden olduğunu belirten Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Beslenmek çok önemli. Doğru besinler aldığınızda bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve hastalıklara karşı dirençli hale gelirsiniz. Hazır gıda tüketiminden kaçınmak gerekiyor. Bu şekilde beslenenler salgın hastalıklara da kolay bir şekilde yakalanıyorlar. Neden? Çünkü bağışıklık dirençleri çok düşük. Vücut kendisini savunacak gücü bulamıyor.” dedi.

İnsan ömrünü uzatıp kaliteli bir yaşamı sağlayacak formülü de açıklayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Daha kaliteli ve uzun yaşamak istiyorsanız yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edeceksiniz. Allah insana gerekli olan her şeyi vermiş. Mucize peşinde koşmaya gerek yok, hepsi doğada var. Brokoli kürü ile salgın hastalıklardan korunabilirsiniz. Ayrıca uzun bir yaşam süresi de elde edebilirsiniz.” dedi.

BROKOLİ KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu brokoli kürünün hazırlanışını da açıklayarak, “250 gram brokoli ve 1 litre suya ihtiyacımız var. Büyükçe bir tencerede önce suyu kaynatıyoruz. Yıkanmış brokoliyi su kaynadıktan sonra tencereye ekliyoruz ve 5 dakika da kaynamaya bırakıyoruz. Pişmiş brokoliyi hemen tencereden almıyoruz ve 5 dakika bekletiyoruz. Bu şekilde hazırladığımız kür demlenecektir. Sonrasında bu suyu süzüp iki farklı kaba bölüyoruz. Sabah ve akşam bunu içiyoruz. Her gün taze olarak bunu hazırlamamız gerekiyor. Kesinlikle bekletmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.