banner230

Güneş Lekelerinin Tedavisi Var Mı?

Güneş lekeleri tüm cilt tiplerinde görülebilecek bir sorun. Tansı ve tedavisi için geç kalınmadığı sürece korkulacak bir şey değildir.

SAĞLIK 06.03.2021, 09:35

Güneş Lekelerinin Tedavisi Var Mı?

Güneş lekeleri tüm cilt tiplerinde görülebilecek bir sorun. Tansı ve tedavisi için geç kalınmadığı sürece korkulacak bir şey değildir.

SAĞLIK 06.03.2021, 09:35
Güneş Lekelerinin Tedavisi Var Mı?

Güneş lekeleri  uzun süre güneşe maruz kalan herkesin yaşadığı bir sorundur. Güneşe maruz kalınmasında bir sorun yoktur. Lekelenmeye sebep olan durum bilinçsiz şekilde güneşe çıkmaktır. Daha önceden güneş kremi kullanmayan insanlarda çok sık görülen güneş lekeleri sadece tatil dönüşü görülen bir rahatsızlık da değildir. Günlük hayatta yolda yürürken bile cildinizde güneş lekesini görebilirsiniz. Güneş lekesine karşı koymak için binlerce seçenek mevcuttur. Ancak güneş lekesi tedavisi için fazla seçenek söz konusu değildir. Bundan dolayı hem kendinize hem cildinize çok dikkat etmelisiniz.

Güneş lekelerinin tedavisi için doğal yöntemler ve tıbbi yöntemler bu sırlara yarış halinde. Özellikle yaz aylarının gelmesine az bir zaman kala tatilciler güneş lekelerinin derdine düştü. Doğal tedavi yöntemlerinden ilki sarı kantaron yağıdır. Sarı kantaron yağı ciltte bulunan tüm yara ve yanıklara birebir tesir eder. Sarı kantaronu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz veya hazır alabilirsiniz. Aynı etkiyi aynı sefa kreminde de görmek mümkün.

Aynı sefa Kremi Aradığınız Krem Olabilir

Aynısefa kremi de tüm yaralara ve güneş lekelerine çok iyi gelen bir ürün. Bu iki kremi eşsiz kılan özeliği ise cilde doğrudan temas edip katmanlara hızlı bir şekilde inebilmesidir. Kılcallara kadar emilen krem içerdiği özel parçacıklar ile cilt lekeleri ve yanıkların izlerini temizler. Yaklaşık 3 aylık bir kullanım sizleri kendinize getirecektir. Tıbbi yöntemlerden biri ise ışınların kullanıldığı yöntemlerdir.. Vücudun belli merkezlerine uygulanan ışın tedavisi ile fotonlar harekete geçirilmiş olur. Harekete geçen bu fotonlar deride bulunan lekelerle mücadele eder.

Tıbbi Yöntemlere Güvenin

Ardında soğuk ile pres yapılarak daha büyük yanıklara sebebiyet verilmez. Tıbbi yöntemlerin geriye dönük, uzun vadede zararları çok fazla olabiliyor. Ancak aynı çalışma prensibine sahip sarı kantaronu yağı ve aynısefa kremi hem lekeleri ortadan kaldırır hem de cildinizin tonunu birkaç ton açar. Tıbbi yöntemler ise daha çok estetiğe dayalıdır.

Yorumlar (0)