Egzamaya iyi gelen yulaf ezmesi maske tarifi

Günümüzde pek çok kişinin yaşadığı en büyük sorunların başında gelen ciltte egzama sorunlarında yeni yöntemler üretilmektedir.

SAĞLIK 23.04.2020, 10:30

Egzamaya iyi gelen yulaf ezmesi maske tarifi

Günümüzde pek çok kişinin yaşadığı en büyük sorunların başında gelen ciltte egzama sorunlarında yeni yöntemler üretilmektedir.

SAĞLIK 23.04.2020, 10:30
Egzamaya iyi gelen yulaf ezmesi maske tarifi
Bu sorunlar karşısında uygulanan bazı yöntemler olumlu sonuçlar verse de istenilen şekilde egzamandan kurtulmak mümkün olmadığından yapılan yeni araştırmalar sonucu etkili bir yöntem uygulanmaya başlanıldı.

 

Egzamaya Karşı Sağlıklı Maske
Cilt sorunlarında egzama çok büyük sorun olup pek çok kişinin istediği gibi kaliteli yaşamının önüne geçmektedir. Çok eski yıllardan beri yulaf ezmesinin antienflamatuar özelliği sayesinde egzamanın neden olduğu kaşıntı ve tahrişin azalmasına yardımcı olmaktadır. Sorunun azalmasına yardımcı olması ve fazla yağı emmesinden dolayı akne oluşumlarının önüne geçmektedir. Son günlerde çok popüler bir hal alan yulaf ezmesi maske tarifi egzamaları olan kişilerin olumlu çözüm alamsına yardımcı olmaktadır.

 

Yulaf ezmesi içinde yer alan saponinler doğal bir temizleyici olarak çalışmaktadır. Ayrıca gözeneklerde bulunan kir ve ölü cildin dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Maskeyi tarife uygun olarak yapan kişilerden olumlu yorumlar alınırken egzamayı yatıştırdığı ve kızgın cildin sakinleştirdiğini belirtmektedirler. Maske içerisinde yer alan diğer bileşenler sayesinde cilt daha yumuşak ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmaktadır.

 

Yulaf Ezmesi Maske Tarifi
Doğal bir nemlendirici ve antienflamatuar özelliğine sahip olan bal maske tarifi içinde yer alan diğer bir besin maddesidir. Cildin nemini tutmasının yanı sıra enfeksiyonu önleme etkisi de bulunmaktadır. Bunun dışında tarif içinde bulunan yoğurt pürüzlü ve ölü cildi çıkarmak için çalışan laktik asit içinde bulundurmaktadır. Hatta ağartma özelliği ve ciltte bulunan lekeleri temizlemeye yardımcı olmaktadır.

 

Ev yapımı cilt maskesi için yulaf ezmesi, sıcak su, bal ve yoğurt gerekmektedir. Bir kap içine çeyrek bardak yulaf ezmesi, yarım bardak sıcak su koyun ve birkaç dakika bekletin. Bir çorba kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yoğurt ile karışımı karıştırın. Yulaf ezmesi maskesini cildinize sürün ve yarım saat bekleyin. Maskeyi nemli bir bezle çıkarın ve ılık su ile cildinizi yıkayın. Daha sonra cildinize kaliteli iyi olan bir nemlendirici sürerek nemlendirmeniz yeterli olacaktır.
Yorumlar (0)