Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir?

Damaklarda oluşan pulpitisin, diş eti iltihabıdır. Peki, diş eti iltihabına ne iyi gelir? Diş eti iltihabı türleri nelerdir?

SAĞLIK 18.08.2019, 20:03

Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir?

Damaklarda oluşan pulpitisin, diş eti iltihabıdır. Peki, diş eti iltihabına ne iyi gelir? Diş eti iltihabı türleri nelerdir?

SAĞLIK 18.08.2019, 20:03
Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir?
İşte merak ettiğiniz soruların yanıtı…

Diş Eti İltihabı Çeşitleri
İki farklı türü olan diş eti iltihabı için nedir, nasıl geçer gibi soruları sorabilirsiniz. Sizin için yanıtlanan bu sorular, diş etlerinizi korumanız için gerekli olan yanıtları da içeriyor. Pulpitisin olarak da isimlendirilen diş eti iltihabı için iki çeşit bulunuyor. Birincisi gerisi dönüşü olan, yani diş özüne zarar vermemiş olan iltihaptır. Geri dönüşü olmayan ikinci tür iltihap ise diş ağrısı gibi belirtiler ile ortaya çıkar. Belirtiler son derece şiddetli bir şekilde görülür. Diş özü hasar görmüş olabilir. En kısa süre içinde diş doktorundan yardım almak gerekiyor. Diş eti iltihaplarının enfeksiyon tipi olan apselere yol açması da söz konusu olabiliyor.

 

Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir?
Merak ettikleriniz arasında diş eti iltihabına ne iyi gelir sorusu da olabilir. Öncelikle diş eti iltihabının oluşmasının önüne geçmek açısından önerilenler var. Dikkat etmeniz halinde, sorun yaşamadan diş etinizin korunmasını sağlayabilirsiniz.

 

• Ağız hijyenini sağlamak
• Diş eti problemleri varsa çözmek
• Diş çürüğü gibi problemler için diş doktorundan yardım almak
• Diş gıcırdatma sorunu varsa damak kullanmak
Gibi, diş sağlığını korumak için gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor. Bunlara dikkat etmeniz halinde diş eti iltihabından korunabilirsiniz. Peki, diş eti iltihabı oluşması durumunda ne olacak? Elbette belirtilerin şiddetine göre hareket etmeniz gerekiyor.

 

Diş Doktorundan Destek Almak;
• Diş doktoruna muayene olmak
• Diş eti iltihabı için ilaç kullanmak
• Kanal tedavisi
• Diş problemlerinin doktor tarafından çözülmesi

 

Gibi öneriler ile diş eti sorunlarınızın çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. En doğrusu diş eti sorununun doktor tarafından çözümlenmesi olacağından, ona göre hareket ederek diş eti iltihabına çözüm için profesyonel destek almak en doğrusudur. Bunu değerlendirmeniz halinde herhangi bir sorun yaşanmadan direkt olarak çözüm bulunur ve diş eti sorunlarınızın ortadan kalkması sağlanır. Seçim tamamen sizindir.

Yorumlar (2)
Burhan Gönültaş 3 yıl önce
Diseti iltihabı dil yarası yaparmı
Nuran tanrikulu 3 yıl önce
Benim iltihap dis şiş kemige inmis tedavi yok diyor doktorum kesin cekilcek dedi ben cektirmiyom.