Denizli'de 29 haftalık doğan prematüre bebek taburcu oldu

Denizli Devlet Hastanesi'nde erken doğumla dünyaya gelen ve erken yoğun bakım ünitesinde 75 gün süren tedaviye alınan 29 haftalık bebek taburcu edilerek ailesine kavuştu.
Denizli'de 29 haftalık doğan prematüre bebek taburcu oldu

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ile dikkat çeken Denizli Devlet Hastanesi bir bebeğin daha sağlığına kavuşmasını sağlayarak ailesine teslim etti. 29 haftalık dünyaya gelenen prematüre bebek 75 günlük tedavisinin ardından sağlıklı bir şekilde ailesine teslim edildi.

Denizli Devlet Hastanesi’nde 29 haftalık prematüre doğan ve erken doğuma bağlı olarak solunum yetmezliği sıkıntısı yaşayan Erkan Enes Bektaş bebek, Yenidoğan Yoğum Bakım Ünitesi’nde 75 gün süren yaşam mücadelesini kazanarak ailesine kavuştu. 29 haftalık hamileyken erken doğum eyleminin başlamasıyla birlikte Denizli Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisine başvuran Güler Bektaş 950 gram ağırlığında bebeğini dünyaya getirdi.

ERKAN ENES BEBEK AİLESİNE KAVUŞTU!

Doğumdan sonra solunum sıkıntısı, kalp yetmezliği gibi şikâyetlerle Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’ne alınan ve 75 gün boyunca tedavi gören Erkan Enes bebek Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanları Dr. Cem Becerir ve Dr. Tevhide Derya Sarılar tarafından yapılan müdahalelere olumlu sonuç vererek sağlığına kavuştu.

bebek.jpg

Yenidoğan Yoğun Bakım Uz. Dr. Cem Becerir, Erkan Enes bebeğin 75 gün süren yaşam mücadelesini anlattı. Erken doğan bebeklerde birçok sağlık sıkıntısı görülebileceğini anlatan Becerir, “29 haftalık 950 gram doğan Erkan Enes bebeğimizin erken doğmanın etkisiyle birçok sağlık sıkıntısı vardı. Solunum sıkıntısı, akciğerlerinin gelişmemesi, kalp ve beslenmesiyle ilgili problemimizi basamak basamak hallettik. 75 günün sonunda 2 kilo 400 gram olarak sağ ve sağlıklı bir şekilde annesinin kucağına bebeğini teslim ettik" dedi.

Yeni doğan bebeklerin prametüre servislerde tedavi edilmesinin çok önemli olduğu belirtilirken minik bebeğin ailesi de son derece zor bir süreci tamamladıklarını belirterek bebeklerinin sağlığına kavuşmasını sağlayan tüm doktorlara ve sağlık personellerine teşekkür etti. Bebek sağlıklı bir şekilde ailesine kavuşurken tüm bebeklerin evlerine kavuşması temenni edildi.