Denizli Devlet Hastanesi yeni tomografi cihazlarına kavuştu!

Denizli Devlet Hastanesi'nde vatandaşlara sağlık hizmeti verilen tomografi cihazları yenilendi.
Denizli Devlet Hastanesi yeni tomografi cihazlarına kavuştu!

Denizli'de vatandaşlara sağlık hizmeti verilen pek çok hastalığın teşhisinde kritik role sahip olan tomografi cihazları yenilendi. Denizli Devlet Hastanesi yapılan yenileme işlemi sonrasında 3 cihazla tomografi hizmeti verilmeye başlandı.

Denizli Devlet Hastanesinde hastalıkların teşhisinde önemi çok büyük olan bilgisayarlı tomografi cihazı yenilendi. 3 cihazla tomografi hizmeti verilen hastanede yenilenen ve son teknoloji ürünü tomografi cihazları ile detaylı ve çok kapsamlı tarama yapılabiliyor. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesini ziyaret ederek kurulumu tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan tomografi cihazını Hastane Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli ve Hastane Yönetimi ile birlikte yerinde inceledi.

DENİZLİ DEVLET HASTANESİ'NDE TOMOGRAFİ CİHAZI SAYISI 3'E YÜKSELDİ!

Yenilenen cihazın daha az radyasyon ve daha kaliteli görüntüleme sağlayacak şekilde dizayn edilmiş teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, “İlimizdeki kamu hastanelerinde gelişen teknoloji ile birlikte cihazlarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Merkezde Denizli Devlet Hastanemizde 3, Servergazi Devlet Hastanemizde 1 ve Acıpayam, Tavas, Çivril ve Buldan İlçelerimizdeki devlet hastanelerimizde 1’er olmak üzere İlimizde 8 tomografi cihazımız var.

denizli-1.jpg

Günlük ortalama 8 bin acil ve poliklinik muayenesi verilen Denizli Devlet Hastanemizde de daha önce almış olduğumuz eskiyen cihazımızın yerine Merkezi alımdan Bakanlığımız tarafından alınan yeni tomografi cihazımız geldi ve kurulumu yapıldı. 128, 32 ve 16 kesitlik tomografi cihazları ile birlikte ilimizin parkuru yenilenmiş oldu. Yeni cihazlarımız hastaya daha az radyasyon verip, daha hızlı çekim sağlayarak daha kaliteli görüntüleme sağlıyorlar. Bu cihazlar Hastanelerimizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artırmakta, hastalıkların teşhisinin daha hızlı ve etkin yapılmasına katkı sağlamaktadırlar.

denizli-3.jpg

Denizli Devlet Hastanemizde yenilenen bu cihazla birlikte acil tomografi cihazı ve Dokuzkavaklar Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğimizde bir tomografi cihazı olmak üzere 3 tomografi cihazı ile sağlık hizmeti sunulmaktadır. İnşallah hastalarımız buralardan şifa bulsunlar ve bölümde çalışan arkadaşlarımız da yeni cihazlar ile çok daha kolay tanı koyabilsinler. Hastanemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yeni gelen cihazlar ile hastanede tomografi cihazı sayısı 3'e yükselirken hastaların randevu alması ve işlem yaptırmaları da kolaylaştırılmış oldu.