Cilde İlaç Gibi Gelen Doğal Tarifler

Cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı olması için cilde ilaç gibi gelen doğal tarifler bulunmaktadır. Cilt tipinize göre yapacağınız seçimler sayesinde cildinizin yenilenmesi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.
Cilde İlaç Gibi Gelen Doğal Tarifler

Özellikle doğal ürünler ile hazırlanacak olan tarifler bu konuda istediğiniz etkili sonuçları elde etmeniz konusunda önemlidir. Bu nedenle kuru, yağlı veya karma cilt tiplerine göre yapacağınız seçimler ile doğal ürünleri kullanarak hazırlayacağınız tarifler ile cilt bakımınızı en doğal şekilde yapabilirsiniz.

Yoğurtlu Karışım

Yoğurt içerisinde bulunan laktik asit beyazlatıcı etkisi sayesinde vücudunuzda oluşan sivilce ve tahrişi gidererek cildinizin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bir kase içerisine koyacağınız bir miktar yoğurt ile 4-5 damla limon suyu, bir tatlı kaşı toz yulaf ezmesi karışımını yediğinizde uygulayıp 15 dakika bekledikten sonra durulayarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

Portakallı Karışım

C vitamini yönünden zengin olan portakal elastin ve kolajen üretimini arttırdığından sivilce sonrası oluşacak leke ve yaralar konusunda önleyici etkiye sahiptir. Bu sayede özellikle cilde iyi gelecek doğal tarifler için kullanılacak olan malzeme seçenekleri arasında yer almaktadır. Çeyrek bardak portakal suyu içerisine konulacak olan bir tatlı kaşı özel ve çalı ile hazırlayacağınız karışımı yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 kez uygulamanız yüzünüzdeki sivilce ve yaralar sonrasında oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.