Canan Karatay’dan erkekleri üzecek haber! Bundan sonra yerken 2 kere düşünün! Kelliğe yol açıyor

Erkeklerin büyük bir kısmı ilerleyen yaşlarda ne yazık ki kellik problemi ile karşı karşıya kalabiliyor. Konuyla ilgili Prof. Dr. Canan Karatay tarafından önemli bir açıklama geldi. Karatay o besine karşı erkekleri uyardı!
Canan Karatay’dan erkekleri üzecek haber! Bundan sonra yerken 2 kere düşünün! Kelliğe yol açıyor

Yaptığı açıklamalarla gündem olmaya devam eden Canan Karatay, erkekler için kötü haberi verdi. Kelliğin aslında insülin eksikliği ile bağlantılı olduğunu ifade eden Karatay, D vitamini ve Omega 3 eksikliğinin de kelliğe yol açabileceğini söyledi. Ancak bir besin var ki.. Karatay erkekleri o besine karşı uyardı!

PİLAV YERKEN 2 KERE DÜŞÜNÜN

Karatay, yaptığı açıklamasında pirincin saç dökülmesine neden olabilecek besinler arasında olduğunu ifade ederek, “'Bu tamamen bilimseldir, kitabımda da anlatıyorum. Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü insilünü yükseltir" dedi.

kapak-114514.jpg

SAÇ DÖKÜLMESİ YAŞAYANLAR DİKKAT

Erkeklerin büyük bir kısmı saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Şampuanlar, ilaçlar kremler.. Çoğu ürün ne yazık ki saç dökülmesine iyi gelmiyor. Çünkü uzmanların değerlendirmesine göre kellik vücut tarafından gelen bir durumdan kaynaklanıyor. Ancak Karatay, yaptığı açıklamasında saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için şu önerileri söyledi:

“Erkekler bol bol terayağ, zeytinyağı ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12'lerine baksınlar, bütün bunlar birden bire olmaz.

Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın"

Bu durumda Karatay'ın açıklamasını dikkate alanların beslenme düzenine dikkat etmesi ve insülin sebebi ile pirinç pilavından uzak durması gerekiyor.