Bu 3 belirtiye aman dikkat! Koronavirüs Eris varyantına yakalanmış olabilirsiniz...

Tüm dünyada yeniden alarm zillerinin çalmasına neden olan Eris Varyantının 3 yeni ve en önemli belirtisi ortaya çıktı.
Bu 3 belirtiye aman dikkat! Koronavirüs Eris varyantına yakalanmış olabilirsiniz...

Bu 3 belirtiye aman dikkat! Koronavirüs Eris varyantına yakalanmış olabilirsiniz... - Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan gizemli hastalık 2019 yıl sonunda basına düşmeye başlamış ancak pek çok kişi bu hastalığı önemsememişti.

2020 senesinde hastalığın pek çok ülkede görülmesi, sokakta yürürken düşüp ölen insanların görüntülerinin basına servis edilmesi büyük bir panik yaşanmasına neden olurken Koronavirüs salgını Mart ayında Türkiye'de de ortaya çıkmıştı. Hastalığın kısa sürede pek çok ülkede eş zamanlı olarak görülmesi, hızla yayılması, ölüm oranının yüksek olması nedenleri ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi açıklaması yapılmış ve insanlık daha önce hiç yaşamadığı bir sınava tabi tutulmuştu.

KORONAVİRÜS ERİS VARYANTI TÜRKİYE'DE! ERİS VARYANTININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Hastalığın Türkiye'de de görülmesinin ardından yaşanan panik artarken uzmanlar ise hastalığın bulaşıcılığının yüksek ancak ölüm oranının düşük olduğunu belirterek korkutucu bir durum olmadığını dile getiriyorlar. Eris Varyantı belirtileri vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlanırken hastalığın New York başta olmak üzere ABD'de pek çok eyalette, İngiltere ve İsrail'de görülme sıklığında büyük artış yaşandığı belirtiliyor.

eris-aciklama.jpg

Konu hakkında açıklama yapan Mount Sinail Downtown Hastanesi’nden Dr. Erick Eiting, “Neredeyse gördüğüm her hastada belirtiler çok hafif. Kovid-19 hafiflemiş zira bunun alerji mi olduğu yoksa grip mi olduğunu ayırt etmek çok zor” diyerek hastalığın öne çıkan 3 belirtisinin tat ve koku kaybı, boğaz ağrısı ve burun akıntısı hapşırık olarak dile getirdi.