Bakan bizzat kendisi duyurdu! 09:00 itibari ile 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara TAMAMEN ÜCRETSİZ bedava oldu

Başvuru yapan kişilere yönelik olarak alınan yeni kararı bakan duyurdu o kişilere tamamen ücretsiz bedava oldu!
Bakan bizzat kendisi duyurdu! 09:00 itibari ile 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara TAMAMEN ÜCRETSİZ bedava oldu

Bakan bizzat kendisi duyurdu! 09:00 itibari ile 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara TAMAMEN ÜCRETSİZ bedava oldu - Devletin sosyal yardımları tüm hızı ile devam ederken ücretsiz sunulan hizmetlere bir yenisi daha eklendi.

Daha önce 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım tartışmaları ile büyük yankı uyandıran 65 yaş üstü kişilere yönelik Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yapmış olduğu son dakika açıklaması ile hem 65 yaş üstü kişilerin hem de kronik hastalığı bulunan kişilerin ücretsiz olarak yararlanabileckekleri hizmeti duyurdu.

GRİP AŞISI KİMLERE ÜCRETSİZ, BEDAVA GRİP AŞISI NE ZAMAN BAŞLAYACAK!

Resmi Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 15 Eylül 2023 Cuma yani bugünden itibaren grip aşısının ücretsiz olarak 65 yaş üstü tüm kişilere, 65 yaş altı için ise kronik hastalığı olan kişilere ücretsiz olarak vurulabileceğini belirtti.

grip-asaisi.jpg

Bakan Koca "15 Eylül'den itibaren 65 yaş ve üstü tüm vatandaşlarımızla 65 yaş altında olup kronik hastalığı bulunan hastalarımız için grip aşısı uygulaması normal takvimiyle başlıyor. Grip aşısı, grip hastalığına yakalanma riskini azaltır, hastalığın şiddetini hafifletir. Grip, özellikle 65 yaş üstüyle kronik hastalığı bulunan kişilerde zatürre, bronşit, sinüzit ve kulak enfeksiyonu gibi komplikasyonlara yol açmaktadır. Grip aşılarımızı mutlaka yaptıralım. Doktorunuza başvurarak reçetenizi yazdırabilirsiniz." diyerek ücretsiz grip aşısı olmak isteyen kişilerin doktorlarına başvuru yapmalarını istedi.

Bu sene koronavirüs salgınının yeni varyantları hakkında yapılan açıklamalar endişe yaratırken grip aşısı olmak isteyen kişiler tarafından söz konusu açıklama ve tarih duyurusu merakla bekleniyordu. Aranılan kriterleri taşıyan kişiler grip aşısını ücretsiz bir şekilde olabilecekler.