Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Çağımız sağlık açısından oldukça sıkıntılı süreçler yaşanmaktadır. Özellikle sağlıksız beslenme, aşırı stresli hayat şartları ve doğanın aşırı kirlenmesi sonucunda insan sağlığı da bu durumdan oldukça fazla etkilenmektedir.
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler

Geçmişe göre insanlar daha sık hasta olmakta ve bu hastalıkları atlatmak çok daha uzun sürmektedir.

Bunun altından yatan ise doğal olmayan ve bilinçsiz bir şekilde kullanılan ilaçlar yatmaktadır. Çünkü sebepli sebepsiz alınan ilaçlar artık bağışıklık yarattığı için etki göstermemektedir. Tüketilen sağlıksız ve hormonlu besinler ise bağışıklık sistemini üzerinde pozitif bir etkisi bulunmamaktadır.

Bağışıklık Kaynağı Besinler 

Tüketeceğimiz sağlıklı ve doğal bazı besinler sayesinde bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz mümkün hale gelecektir. Bağışıklık kaynağı besinler ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Turunçgiller yoğun C vitamini kaynağı olarak bağışıklı sistemini oldukça güçlendirmektedirler.
  • Ispanak bağışıklılık konusunda en faydalı besinlerin başında gelmektedir. Enfeksiyonları önleyici etkisi bulunmaktadır.
  • Yoğurt Probiyotikler, zararlı bakterileri yok ederek, bağışıklık sistemini güçlendirirler.
  • Yumurta en saf ve kaliteli protein kaynağıdır. Ve bağışıklı sistemini güçlendirmektedir.
  • Hastalık yapan bileşiklerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan omega 3 almak için haftada 2-3 kez balık tüketilmelidir.
  • Karalahana hem çok güçlü bir antioksidan ve bağışıklı güçlendirici bir besindir.
  • Nar bağışıklı sistemini güçlendiren en önemli besinler arasındadır.

Bunun yanında kefir, keten tohumu,zerdeçal, zencefil, yeşil çay, baklagiller, kırmızı biber, sarımsak, domates ve brokolide bağışıklı sistemini güçlendiren besinler arasındadır.