Aydın Kuşadası'nda kedi kısırlaştırma merkezine yoğun ilgi

Geride bıraktığımız Kasım ayında Kuşadası Belediyesi tarafından hizmete alınan Kedi Kısırlaştırma Merkezi her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmaya devam ederken yoğun ilgi görüyor.
Aydın Kuşadası'nda kedi kısırlaştırma merkezine yoğun ilgi

AYDIN (İHA) - Kedilerde kısılaştırma işlemi büyük önem taşırken Kuşadası Belediyesi bu hizmete herkesin erişimini sağlamak adına Kasım ayında kedi kısırlaştırma merkezi açmıştı. Açılan merkez bugüne kadar 1655 patili cana hizmet verirken Ada Kültür Merkezi içerisinde yer alan merkez Pazartesi'nden Cuma gününe kadar 08:00 - 17:30 saatleri arasında açık bulunuyor.

KUŞADASI'NDA KEDİ KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ NEREDE?

Kuşadası Belediyesi tarafından yaklaşık 6 ay önce açılan Kedi Kısırlaştırma Merkezi’nde, minik patili can dostların sağlıkları için büyük önem taşıyan kısırlaştırma işlemi sayısı her geçen gün artıyor. Güler yüzlü ve hayvan sever personeliyle takdir toplayan merkezde, bugüne kadar sahipsiz 1655 kediye işlem uygulandı. Kuşadası’nın hayvan sever Belediye Başkanı Ömer Günel öncülüğünde hayvan dostu projelere imza atan Kuşadası Belediyesi, geçen Kasım ayında Kedi Kısırlaştırma Merkezi açtı.

Marina karşısında bulunan Ada Kültür Merkezi bahçesinde hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren merkez, sokak kedilerinin kontrol dışı üremelerini engellemede ve sağlıklarını korumada önem taşıyan kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdiği için kentteki çok önemli bir ihtiyacı giderdi. İki uzman veterinerin görev yaptığı merkezde, bugüne kadar 1655 sahipsiz kedi kısırlaştırıldı. Hayvan severlerin 444 71 14 numaralı telefonunu arayarak randevu alabildikleri Kedi Kısırlaştırma Merkezi, güler yüzlü ve hayvan sever personeliyle de kent sakinlerinden tam not aldı.

Kedi Kısırlaştırma Merkezi’ne düzenli olarak yaşadığı mahalledeki kedileri kısırlaştırmak için getiren Ayten Yersusuz, “Ücretsiz olarak yapılan bu işlem, hayvanların sağlığı için gerçekten çok önemli. Başkanımız Ömer Günel’e kentimize kazandırdığı merkez için teşekkür ederim” dedi.

Kuşadası Belediyesi Veteriner Hekimi Aybüke Kerim yapmış olduğu açıklamasında kısırlaştırmanın önemine değindi. Kısırlaştırılan kedilerin diğer hayvanlara karşı daha az agresif, insanlara karşı daha sevgi dolu yaptığı belirtilirken sokak hayvanlarının sayısının azaltılmasındaki payının da önemi vurgulandı.