Alın ve Çenede Çıkan Sivilcelere Ne Yapılmalı?

Alın ve Çenede Çıkan Sivilcelere Ne Yapılmalı?

T bölgesi olarak adlandırılan ve çene, burun ve alın kısımlarını kapsayan bölgede çıkan sivilceler diğer yerlerde çıkanlara göre daha uzun süreli ve şiddetli çıkabilmektedir. Bu kapsamda yapılması gereken ise cildimizi temiz tutmak ve beslenmemize de dikkat etmektir. Bunlar sizlere klasik gelebilir ancak bazı sivilceler ne yaparsanız yapın gitmeyeceklerdir. Zira bunlar hormonlar sebebiyle çıkmakta ve yıllar boyunca da gitmemektedirler. İşte bu durumda yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Hafif Sivilceler İçin

Eğer çıkan sivilceler küçük oluyor ve kısa sürede de sönüp gidiyorlarsa bu durumda tekrar çıkmamaları için yüzünüzü düzenli aralıklarla yağlanmayı engelleyecek sabunlarla yıkamanız gerekmektedir. Buna örnek olarak zeytinyağlı sabunları verebiliriz. Ayrıca PH değerinin de 5.5 olması yani insan cildiyle aynı PH’ta olması gerekmektedir.

Bir diğer husus ise beslenme ile alakalıdır. Her ne kadar bazı doktorlar sivilcenin beslenme ile alakası yok deseler de bazıları için bulunmaktadır. Zira vücut yağlandığı için bu yağı dışarıya sivilce olarak atmaktadır. Bu sebeple yağlı yiyeceklerden olabildiğince uzak durmak gerekir.

Şiddetli Sivilceler İçin

Çok daha şiddetli ve iltihaplı sivilceler için yukarıdaki tedbirleri uygulamanız yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra doktor desteği almanız gerekmektedir. doktorunuzun size vereceği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmanız ve bununla birlikte de yaşantınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Hiç geçmeyecek gibi gelen bu sivilceler inanın ki bir gün elbet geçmektedir.