100 yaşına kadar konforlu hayat sürmenin gizemi çözüldü!

Uzun yaşamın sırları insanın varlığı ile en çok merak edilen bir konu olurken bilim insanları çok önemli bulgulara ulaştılar. Bilim insanları uzun yaşamın gizemini çözdüler.
100 yaşına kadar konforlu hayat sürmenin gizemi çözüldü!

Binlerce yıldır insanların gizemini çözmek istedikleri en önemli konu uzun yaşamın sırları oluyor. Tarih boyunca bu konuda çok önemli çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar ile beraber tıpta gelişmeler elde edildi. Çok sayıda hastalığa çözüm bulunurken uzun yaşamın sırrı tam anlamı ile çözülemedi. Gelişen imkanlarla beraber bilim insanları uzun yaşam sürmenin hangi uygulamalarla mümkün olabileceğini araştırmaya devam ediyorlar.

ALKOL VE SİGARA ÖMÜR KISALTIYOR

İnsanın yaşam süresini uzatabilmesi için bazı genel geçer kurallar bulunuyor. Bunlar düzenli spor yapmak, sağlıklı beslenmek, alkol ve sigara tüketiminden kaçınmak olarak sayılabiliyor. Ancak bir de sırrı çözülememiş genetik faktörler bulunuyor. Tüm bunlar komplike bir şekilde uygulandığında insan yaşamı uzayabiliyor.

80 YAŞ ÜZERİ ARAŞTIRILDI!

Çinli bilim insanları uzun yaşamın sırrı için çok önemli bir araştırmanın altına imza attılar. 1998 yılından beri yapılan araştırmada 80 yaş ve üzerindeki kişilerin üzerinde incelemeler yapıldı. Bu incelemelerde uzun yaşamak isteyenlerin kesinlikle sigara ve alkolden uzak durmaları gerektiğini gördüler. Bu zararlı iki alışkanlığa sahip olanların 100 yaşını görmeleri çok zor olurken sigara ve alkol kullanmayarak da çok uzun süre yaşam sürmek şeklinde bir sonuç da çıkmıyor.

KİŞİYE ÖZEL SPOR YAPILMALI!

Bilim insanları sigara ve alkolden uzak durulması gerektiğini belirtirken uzun yaşamak için bunun yanına bazı kurallar da ekliyorlar. Öncelikle spor konusuna dikkat çeken bilim insanları herkesin yapacağı sporun yaşına, vücut durumuna ve genel sağlık koşullarına göre değişmesi gerektiğini bildirdiler. Bunun yanında sağlıklı bir diyet ile 100 yaşına kadar konforlu bir yaşam sürülmesinin mümkün olabileceği sonucuna ulaşıldı.