Uşak’ta MHP adayları da sahneye çıkmaya başladı

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Uşak’ta adaylarını açıklamayan tek parti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) de il genlinde beldiye başkan aday adaylığı için 15 kişinin başvuru yaptığı açıklandı.
Uşak’ta MHP adayları da sahneye çıkmaya başladı

UŞAK'ta, MHP'den belediye başkan adayı olmak isteyenler, dosyalarını teslim etti. Uşak Belediye Başkanlığı'na 5 başvuru yapıldı. İlçe ve belde belediye başkanlıklarına ise toplam 10 başvuru gerçekleşti.
Uşak'ta MHP'den belediye başkanlığına aday olmak isteyenler, dosyalarını teslim etti. Uşak Belediye Başkan adaylığı için iş adamı Muhterem Erol, 24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde kentten 3'ncü sıra adayı Muhammet Fatih Erdoğan, Uşak Üniversitesi Yapı Daire İşleri Başkanı İnşaat Mühendisi İsmail Yıldırım, Avukat Alpay Özgür ve belediyede memur Tuncay Akbulut başvuruda bulundu. 5 ilçe belediye başkan adaylıkları için toplam 5 başvuru, 5 belde belediye başkan adaylıkları için de 5 başvuru yapıldığı açıklandı.
“MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI UŞAK’A ÇOK YAKIŞACAK”
MHP Uşak İl Başkanı Halit Görgülü, 2019 yerel seçimlerinde, parti olarak bütün belediyelere talip olduklarını ve bu yönde çalışmaları devam ettirdiklerini söyledi. Uşaklı vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve isteklerini dinlediklerini ifade eden Görgülü, "Uşak merkez ve 5 ilçe, 5 belde belediye başkanlığı için aday adayları başvurularını aldık. MHP'li belediyeler Uşak'a çok yakışacak. Uşak'ın geleceğine hep birlikte sahip çıkmalıyız" dedi.
MHP'den ilçe ve beldelerde belediye başkanı olmak için adaylık başvurusunda bulunanların isimleri şöyle:
Karahallı ilçesi: Mehmet Yeşilöz
Banaz ilçesi: Emine Bulut
Ulubey ilçesi: Adnan Yörük
Sivaslı ilçesi: Ferhat Ceylan
Eşme ilçesi: Önder Yıldız
Kızılcasöğüt Beldesi: Mustafa Oğuzhan Ayata
Yeleğen Beldesi: Tolga Süleyman Uzun
Pınarbaşı Beldesi: Kutret Şakar
Selçikler Beldesi: İhsan Senkoş
Tatar Beldesi: Ramazan Gün