Pamukkale Belediyesi 200 milyon TL daha borçlandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Pamukkale Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda 200 milyon TL borçlanma yetkisi aldı. Belediye mayıs ayı toplantısında da 34 milyon TL borçlanma yetkisi almıştı.
Pamukkale Belediyesi 200 milyon TL daha borçlandı

Mayıs ayında 34 milyon TL tutarında borçlanan Pamukkale Belediyesi muhalefetin hayır oyuna rağmen oy çokluğu ile haziran ayında 200 milyon TL borçlanma yetkisi aldı.

Konuya ilişkin Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur yaptığı açıklamasında borçlanma sebebini araç alımı olarak ifade etti.

200 MİLYON TL BORÇLANMA YETKİSİ TALEP ETTİ

Pamukkale Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantılarının ikinci birleşimi, Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur başkanlığında belediye hizmet binasında gerçekleştirdi. İlk toplantıda komisyonlara havale edilen konuların görüşüldüğü ikinci birleşimde, Başkan Ertemur’a 200 milyon liralık borçlanma yetkisini içeren ilgili madde de görüşüldü. Mayıs ayında 34 milyon lira borçlanma yetkisi alan Pamukkale Belediyesi Başkanı Ali Rıza Ertemur, Haziran ayı meclis toplantısında ise 200 milyon lira borçlanma yetkisi talep etti.

aw225603-02.jpg

NEDENİ ARAÇ ALIMI OLARAK GÖSTERİLDİ

Başkan Ertemur, borçlanma istemesindeki nedeni araç alımı olarak özetledi. Gündem maddesiyle ilgili olarak endişelerini paylaşan AK Parti Grup Başkanvekili Osman Nuri Nazlıer ve MHP Grup Başkanvekili Raşit Özdemir, geçtiğimiz ay borçlanma yetkisi verildiği hatırlatılarak, borçlarla anılan bir belediye olmamak istediklerini kaydetti.

23 EVET’E KARŞILIK KABUL EDİLDİ

KDV dahil olmak üzere 200 milyon TL’lik borçlanma yetkisi oy çokluğu ile kabul edildi. Haziran ayı meclis toplantısında talep edilen borçlanma için AK Parti ve MHP 12 hayır oyu verirken, diğer üyeler 23 evet oyu verdi. Bu şekilde 200 milyon TL’lik borçlanma yetkisi kabul edilmiş oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı