Özgür Özel’den MHP’li iki isme sert tepki!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bir açıklama yapıp MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslendi ve MHP’li iki isme tepki gösterdi.
Özgür Özel’den MHP’li iki isme sert tepki!

CHP ile MHP arasında ipler oldukça gerildi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bugünkü gündeminde MHP vardı. Devlet Bahçeli’ye seslenen Özgür Özel özellikle MHP’de iki isimden şikayetçi oldu.

DEVLET BAHÇELİ'YE SESLENDİ!

Siyasetçinin eleştiriye açık olması gerektiğini belirten Özgür Özel, “Biz siyasetçinin eleştiriye açık olmasını hep savunduk. Bunun da gereğini hep yaptık. Bizim MHP ile siyasi bir husumetimiz yok. Ankara’nın ortasında yerde bir cenaze duruyor. Cenaze de Ülkü Ocakları Başkanına ait. Normalde böyle bir kayıp olduğunda MHP’nin yeri göğü inletmesi lazım. Bir taziye mesajı bile atmadılar.” dedi.

Sinan Ateş cinayeti meselesinin siyasileşmemesini savunduğunu belirten Özgür Özel, “Sinan Ateş meselesini ben siyasileştirmek istemedim. Eşi geldi ve bana konuşun dedi. Ben Cumhurbaşkanından kendisi için randevu istedim. Bununla da kalmadım ve Sayın Devlet Bahçeli’den de randevu istedim. Sayın Bahçeli eğer Ayşe Ateş’i çağırsa kendisi koşa koşa gidecek. Burada iki kızı babasız kalan bir kadıncağız var ve eşi için adalet istiyor. Ancak yarım bir iddianame yazmışlar.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeliye de seslenen Özgür Özel, “Sayın Devlet Bahçeli’ye bir defa daha sesleniyorum. Bu partinin içerisinde iki kişi var. Kesinlikle genelleme yapmak istemiyoruz. 70 yıllık geleneği olan bir siyasi partiyi kötülemek bize yakışmaz. Bu iki isimle ilgili olarak kendi partileri bile yaka silkiyorlar. Bu iki kişiyi kendilerinden başka savunan yok. Ya birbirlerini savunuyorlar ya da kendilerini savunuyorlar. Bunlar için gereken yapılmalıdır. Bunları siyasetten temizlemek gerekiyor. Bu da Sayın Devlet Bahçeli’ye düşer.” şeklinde konuştu.