Özgür Özel Şam'a gidiyor Suriye onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Esad'la görüşme olabileceği açıklaması sonrası CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Esad'la görüşmek için Şam'a gideceği açıklandı.
Özgür Özel Şam'a gidiyor Suriye onayladı

Türkiye'nin son dönemde en çok tartışılan konularından biri olan Suriyeli mülteciler konusunda ilk adım olarak gösterilen Suriye ile ikili ilişkilerde normalleşme konusunda Erdoğan - Esad görüşmesi olabileceği ifade edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zeytin dalı uzattığı Esad ile görüşmesi beklenirken CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşme yapacağı açıklandı.

ÖZGÜR ÖZEL ŞAM'A NE ZAMAN GİDECEK, BEŞAR ESAD SURİYE GÖRÜŞMESİ HANGİ TARİHTE?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel açıklama yaparak "'Katil, kasap, diktatör' dediği Esad ile ailece görüştüğü günlere dönmek istiyormuş. En şaşkınlık verici kısmı ise 'Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz asla yok' demesi. Sayın Erdoğan bugüne kadar izlediğin dış politika ortada. Suriye’nin iç işlerine öyle karıştın ki, Suriye’nin her iç meselesi Türkiye’nin dış meselesi haline geldi.

Suriye’nin iç meselelerine karışmayı bırak, taraf oldun. Bu işin önü alınamaz hale gelmesinin başkahramanı, mimarı sensin. Ülkede kaç tane kayıtlı göçmen, kaç tane kaçak göçmen var o bile belli değil. TÜİK rakamlarına müdahale ederek enflasyonu düşük göstermeye çalışan AKP iktidarı, düzensiz göçmen rakamlarına da müdahale ederek asıl korkunç tabloyu halktan saklıyor." diyerek CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Şam yönetimini ziyaret edeceğini duyurdu.

Yücel, CHP MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamasında Türkiye'nin Avrupa'nın sığınmacı deposu olamayağını ifade ederek CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Temmuz ayında Şam'ı ziyaret ederek ikili temaslarda bulunacağını ifade etti.