MHP yeni başkanlık divanı üyeleri isim listesi

MHP'de 2024 yılı yeni başkanlık divanı üyeleri belli oldu. 15 kişilik A takımı içerisinde yer alan isimler merakla bekleniyordu...
MHP yeni başkanlık divanı üyeleri isim listesi

MHP'de 3 genel başkan yardımcısı ile 1 genel sekreter yardımcısı değişirken yeni başkanlık divanı üyeleri de belirlendi. 15 kişilik yeni başkanlık divanı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından partide yapılan toplantı sonrasında belirlenmiş oldu.

Yapılan görev değişimleri sonucunda Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın’ın yerine İlyas Topsakal, Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık’ın yerine Ahmet Selim Yurdakul, Parti İçi Eğitim Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç’ın yerine Zuhal Topçu getirildi. Genel Sekreter Yardımcısı görevinde de değişime gidilirken Bahadır Bumin Özarslan’ın yerine ise Vahit Kayrıcı bu göreve atandı.

MHP'DE 15 KİŞİLİK A TAKIMI! YENİ BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ KİMLER?

"Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Siyasi İşler, Parlamento ve Yürütme İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Medya İletişim ve Dijital Mecralardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Topsakal, Araştırma - Strateji Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Parti İçi Eğitim Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Genel Sekreter Yardımcısı Vahit Kayrıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu."

Yapılan yeni görevlendirmeler sonrasında yeni divan üyeleri ile MHP genel merkezi önünde hatıra resmi çekildi. Devlet Bahçeli göreve gelen tüm yeni üyelere başarılar diledi...