Manisa'ya Kent Lokantası ve Halk Ekmek geliyor!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak projelerle alakalı gelinen son noktayı açıkladı.
Manisa'ya Kent Lokantası ve Halk Ekmek geliyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Temmuz ayı olağan toplantısı bugün yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, bu toplantıda gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ferdi Zeyrek vatandaşlar için önemli işlerin altına imza attıklarını söyledi.

Bir önceki dönem temeli atılan Spilkent Toplu Konut Projesi’ne dair gelinen son nokta Başkan Ferdi Zeyrek tarafından açıklandı. Yapılan çalışmalarla projede mali disiplini sağlanmış, inşaat süreci güvence altına alınmış yeni bir süreç başlatıldı. Ayrıca sabit kur uygulanarak vatandaşların faiz yükü altında ezilmesinin de engellendiği açıklandı.

‘Manisa Tramvayı’nda fizibilite çalışması yapıldı

Manisa’da ulaşıma çağ atlatacak Manisa Tramvayı ile ilgili gelişmeleri de paylaşan Başkan Zeyrek, “Geçtiğimiz Mayıs ayında ekibimle birlikte, raylı sistem ve ulaşım gibi alanlarda oldukça deneyimli bir şehir olan İstanbul’a ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulunmuştuk. Ziyaretimizde, Metro İstanbul yönetimi bizi ağırlamış, kurumun çalışmaları, faaliyet alanları ve projelerini içeren bir sunum gerçekleştirmişti. Tecrübelerinden faydalanmak istediğimiz Metro İstanbul’un uzman heyetini geçtiğimiz ay Manisa’mızda ağırladık. Kıymetli misafirlerimiz şehrimizde bir fizibilite incelemesi yaptılar. Fizibilite çalışmalarının akabinde, uygulamaya geçmek için bir ön sözleşme imzaladık. Bu süreçte desteklerini yoğun hissettiğimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve Metro İstanbul’un kıymetli yöneticilerine Manisa’mız adına teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimizin yaşam standartlarını en üst düzeye çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kent Lokantası ve Halk Ekmek projeleri geliyor

Sosyal belediyecilik anlayışlarını şehrin dört bir yanında Manisalılarla buluşturduklarını da ifade eden Başkan Zeyrek, “Bu kapsamda başta öğrenciler olmak üzere, dar gelirli yurttaşlarımıza yönelik uygun fiyatlı ve lezzetli yemekler sunmayı amaçladığımız Kent Lokantası hizmetimizi hayata geçireceğiz. İlk etapta Şehzadeler ilçemizde bulunan Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi giriş katında açacağımız Kent Lokantası’nı ilimiz genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Halkımıza sözümüz olan Halk Ekmek projemizde de çalışmalarımız devam ediyor. Bu önemli projemizle hemşehrilerimiz, sofralarımızın vazgeçilmezi olan ekmeğe ucuz ve kaliteli bir şekilde ulaşmış olacak” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çok önemli projelere imza atacağını açıklayan Ferdi Zeyrek bu projeler hakkında da bilgilendirme yaptı. Göreve geldiği günden itibaren önemli işlerin altına imza atan Ferdi Zeyrek vatandaşın desteğini de aldı. İlerleyen aylarda Manisa’da belediyenin daha gelişmiş bir hizmet sunacağı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı