Kütahya Tavşanlı'da Belediye Başkan Yardımcısı olacak isimler belirlendi

31 Mart yerel seçimleri sonucunda belediye başkanı olarak seçilen Ali Kemal Derin yeni yardımcılarını belirledi.
Kütahya Tavşanlı'da Belediye Başkan Yardımcısı olacak isimler belirlendi

Türkiye yerel yönetimleri belirlemek üzere 31 Mart 2024 Pazar günü sandık başına gitmiş, verilen oylar sonucunda belediye başkanları belirlenmişti. Yüksek Seçim Kurulu YSK tarafından yapılan açıklamaların ardından kazanan adaylar ilan edilirken belediyelerde görev devir teslim törenleri düzenlenmişti.

Bu belediyelerden biri de Kütahya Tavşanlı Belediyesi olarak öne çıkmıştı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından halkın teveccühüyle belediye başkanlığı görevine başlayan Ali Kemal Derin yeni dönemde kendisine yardımcılık görevini üstlenecek isimleri de belirledi.

KÜTAHYA TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI KİM OLDU?

Buna göre Belediye Meclis üyeleri Aziz Solmaz ve İrfan Güleç, başkan yardımcılığı görevlerine atandı. Belediye Başkanı Ali Kemal Derin, Aziz Solmaz ve İrfan Güleç’in yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni etti. Derin, “Yeni dönemde birlikte görev yapacağımız başkan yardımcılarımızın atamasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Seçim sürecinde birlikte çalıştığımız ve belediye meclis üyelerimiz Aziz Solmaz ve İrfan Güleç başkan yardımcılığı görevini yürütecek.

Aldığımız ve bundan sonraki alacağımız kararlar ilçemize hayırlı olsun. Halkımıza şu sözü veriyorum ki hiç yorulmadan büyük bir enerjiyle şehrimiz için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. Öte yandan bugün yoğun bir ziyaret gününü geride bıraktıklarını kaydeden Başkan Derin, “Sağolsunlar halkımız bir kez daha teveccühlerini göstererek makamımızda bizleri ziyaret ediyor. Öyle görünüyor ki bir süre daha bu ziyaret yoğunluğu devam edecek. İlgi gösteren ve başarı dileklerini ileten herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı

Kütahya Belediye Başkanı Ali Kemal Derin tarafından yapılan görevlendirme sonucunda Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı görevine aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Aziz Solmaz ve İrfan Güleç getirilmiş oldu.