Kütahya Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı

Kütahya Belediyesi’nde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından CHP’li Belediye Başkanı Eyüp Kahveci ve yeni seçilen belediye meclis üyelerinin katılımı ile ilk meclis toplantısı yapıldı.
Kütahya Belediyesi'nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı

Kütahya Belediyesi’nde yapılan yerel seçimlerin ardından ilk belediye meclis toplantısı yapıldı. Yeni Başkan CHP’li Eyüp Kahveci’nin yönetiminde toplanan belediye meclisi yeni döneme kurban kesip dualar ederek başladılar. Yapılan seçim sonuçlarına itiraz eden MHP’nin 10 belediye meclis üyesi ise toplantıya katılmadı.

İlk toplantıda bir konuşma yapan Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Kütahya Belediyesi’nde görev yapacak meclis üyelerinin partilerinin önemli olmadığını, amacın Kütahya’ya hizmet olduğunu söyledi. Belediye meclisinde CHP’nin azınlıkta olması ise yeni dönemde ortaya konulacak çalışmaları direkt olarak etkileyecek.

Toplantı öncesinde belediye binası önünde, Kütahyalı vatandaşların da katılımıyla, Kütahya Belediye Meclisi açılış programı düzenlendi. Programda yeni dönemin hayırlı olması için kurban kesildi ve dua edildi. Yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısı, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. İlk toplantıya 10 MHP'li Belediye Meclis üyesi katılmadı.

YENİ BAŞKANDAN İLK KONUŞMA!

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, "Bildiğiniz gibi belediye meclis üyelerimizin dağılımında 16 AK Parti'den, 11 Cumhuriyet Halk Partisi’nden, 10 meclis üyemiz de Milliyetçi Hareket Partisi’nden olacak şekilde Kütahya’mıza hizmet etme hakkını milletimizden emanet olarak almıştır. Öncelikle bu onurlu görevde birlikte çalışacak olmaktan gurur duyacağım tüm meclis üyesi arkadaşlarımı tek tek canı gönülden tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum. Gelin Kütahya’ya birlikte değer katalım, birlikte yol alalım. Bundan sonraki iyi çalışmalarımızda hepimize başarılar diliyorum.

37 meclis üyesi arkadaşımızın tamamı kendi listemizden seçilmiş gibi değerli görülecek ve her türlü kararda saygıyla hareket etmenin mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Çünkü bu konu demokrasinin gereği olduğu gibi bizden hizmet bekleyen Kütahyalı hemşehrilerimizin de arzusudur. Milletin emanetini alıp bu emanete sahip çıkarak beş yıllık görev dönemimiz sonunda alnımızın akıyla bu görevi başkasına devretmek ya da aynı şekilde tevdi edilmesi halinde bir kez daha emaneti alarak millete hizmet etmek yaşanabilecek en büyük onurlardan birisi olacaktır" ifadelerini kullandı.

Kütahya Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcıları belirlendi. Başkan Eyüp Kahveci’nin kararı ile CHP Belediye Meclis üyeleri Kemal Ekici, Haşim Ertekin ve Gülperi Uyanık yeni dönemde Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapacaklar.