Kuşadası Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti'den istifa edip CHP'ye katıldı!

Aydın’da Kuşadası İlçe Belediye Meclis Üyesi Ali Aydın aldığı karar ile İYİ Parti’den istifa ederek CHP’ye katıldı.
Kuşadası Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti'den istifa edip CHP'ye katıldı!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bayram arefesinde siyasette hareketlilik yaşandı. İYİ Parti’den Kuşadası Belediye Meclis Üyesi seçilen ve bu görevi sürdüren Ali Aydın partisinden istifa etti. İstifanın ardından çok süre geçmeden Ali Aydın CHP saflarına katıldı. Kuşadası Belediye Meclisinde böylece CHP’nin üye sayısı 1 kişi daha artmış oldu.

Ali Aydın’ın kısa bir süre önce seçim yapılmasına rağmen partisinden istifa kararını alma nedeni de belli oldu. İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Müge Başakçı’nın görevden alınıp yerine Behçet Alp’in getirilmesi ile Ali Aydın da istifa kararı aldı.

İYİ Parti’nin Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Ali Aydın, Behçet Alp’in atama yoluyla ilçe başkanı olmasına tepki göstererek İYİ Parti’den istifa etti. İstifasının ardından Kuşadası Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katılan meclis üyesi, bugün rozetini taktı.

Kuşadası İYİ Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Müge Başakçı’nın görevden alınarak yerine Behçet Alp’in atanması birçok partilinin istifasına neden oldu. İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Aydın, partisinden istifa ederek Kuşadası Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. Kuşadası CHP İlçe Binası’nda rozetini takan Ali Aydın, partililer tarafından ilgiyle karşılandı.

“İYİ Parti kuruluş amacından sapmıştır”

İstifa süreci ile ilgili açıklama yapan belediye meclis üyesi Ali Aydın ise, “İYİ Parti gerek ülke siyasetinde şahit olduğumuz üzere gerekse Kuşadası siyasetinde kuruluş amacından sapmıştır. Bir gecede yapılan atamayı kabul etmiyoruz. Bundan sonra görevimi baba ocağı, Atamızın partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde sürdürmeye devam edeceğim. Biliyoruz ki bu istifalar daha başlangıç, artarak devam edecektir” diye konuştu.

İYİ Parti’de sadece Kuşadası’nda değil yeni dönem ülke genelinde oldukça sancılı geçiyor. Çok sayıda üye yapılan son kongreden sonra İYİ Parti’den istifa ederken parti içinde tartışmaların alevi de sönmüyor. Bayramdan sonra İYİ Parti ile alakalı olarak yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı