Güneş Yalım’ı siyasi rant peşinde koşmakla suçladı

Bugün Uşak merkezde yaşanan doğal gaz sıkıntısı Uşak’ın AK Parti ve CHP’li Milletvekillerini birbirine düşürdü.

POLİTİKA 13.12.2020, 21:06 13.12.2020, 21:12

Güneş Yalım’ı siyasi rant peşinde koşmakla suçladı

Bugün Uşak merkezde yaşanan doğal gaz sıkıntısı Uşak’ın AK Parti ve CHP’li Milletvekillerini birbirine düşürdü.

POLİTİKA 13.12.2020, 21:06 13.12.2020, 21:12
Güneş Yalım’ı siyasi rant peşinde koşmakla suçladı

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı bir konuşma yaparak Ulaştırma Bakanından Uşak’taki doğalgaz arızası nedeni ile kente doğal gaz verilememesi konusunda yardım istemesi tartışmaya neden oldu.

Uşak’ın AK Parti Milletvekili Dr. İsmail Güneş de Yalımdan sonra söz alarak TBMM’de Uşak’ta meydana gelen doğal gaz arızasını anlattı ve olayın kontrol altına alındığını söyledi.

Daha sonra sosyal medya sayfasından bir paylaşımda bulunan Güneş, burada Yalım’ı siyasi rant peşinde koşmakla suçladı.

İşte Güneş’in Yalım hakkında yaptığı paylaşım:

“Bugün Uşak ilimizde saat 10 sıralarında kazı çalışmaları sırasında doğalgaz borusunda meydana gelen hasar sonucu doğal gaz kesintisi yaşanmıştır. Hem belediye ekiplerimiz, hem de UDAŞ şirket yetkilileri gerekli tedbirleri almış, tamirat başlamıştır. Saat 18 itibari ile kaynak çalışmaları bitmiş. Doğal gaz verilmeye başlanmıştır.

Etraf illerden ekipler çağrılarak 50 üzerinde kişi ile evlere doğal gaz verilmesi için çalışmaya başlamıştır. Bu sabaha kadar çalışmayı bitirmeyi planlamaktadırlar. Enerji Bakanımız bizatihi ilgilenmiştir. Kendilerine teşekkür ederim.

Bunu meclis gündemine taşıyarak sanki çözümün bir parçası gibi kendini göstermenin ve siyasi rant peşinde koşmanın doğru olmadığı düşünüyorum. Mecliste konuşulduğunda her şey planlanmış ve hazırlanmıştır. Buna cevabını 15.17,de verdik. Öngörülmeyen bir nedenden dolayı Doğal gaz kesintisi yaşayan hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum.”

Yorumlar (11)
ali 4 ay önce
bu konuyu dile getirmesi bile bir fayda. siz getirseydiniz, sayın bakanımızla görüşüp şöyle şöyle oldu deseydiniz ilk
banazlı 4 ay önce
sonuçta bir mağduriyet yaşanıyor ve bunu milletin seçtiği bir vekil gazi meclisde dile getiriyor ve bakandan destek istiyorsa bunun adı bu mu oluyor.
fiko 4 ay önce
Yardım edene niye ettin ben etcektim kavgası.
osman 4 ay önce
Ya kendilerinin bi halt yediği yok, bir şey yapmaya çalışana da engel oluyorlar.
REFİK KORALTTAN 4 ay önce
sn akp vekili ismailbey.ne yazıkki pandemiden bu güne gelinceye kadar sanki yok gibisiniz.hiçbir konuda bu kadar olumsuzluklar altında halkımız sıkıntı çekerken ne siz nede sn.mehmet altay kayıplardasınız.görende uşakta sadece chp milletvekili sn özkan yalım var başka vekil yok sanacak sizler nerdesiniz.niçin halkın arasına inip hallerini dertlerini sorunlarıyla yakından ilgilenmiyorsunuz yoksa ilk seçimlerde gideceğinizi gördüğünüz içinmi bu kadar duyarsız kalıyorsunuz.?
Usakli 4 ay önce
Siyasetiniz batsın çözüm bulun çözüm kim bulmuş umurumda degil 24 saat geçti gaz yok hala
Uşaklı 4 ay önce
Saat 01 bizim daha gelmedi
Mesut YAVUZ 4 ay önce
Saat 02:00 hala yok aciklamasi varmı acaba desteginiz lutfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın