Güneş; “Cenazeler üzerinden siyaset yapan CHP’yi kınıyorum”

Geçtiğimiz hafta canına kıyan Uşaklı esnaf Reşat Keskin’in intiharı sonrası yaşanan gelişmeler, AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş tarafından TBMM gündemine taşındı. TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan Güneş, geçtiğimiz hafta, Uşak ziyareti yapan 26 CHP Milletvekilinin esnaf ziyareti sonrası intihar eden Uşaklı esnaf Reşat Keskin’in olayını CHP’nin istismar ettiğini öne sürdü.

POLİTİKA 10.02.2021, 10:59 10.02.2021, 11:10

Güneş; “Cenazeler üzerinden siyaset yapan CHP’yi kınıyorum”

Geçtiğimiz hafta canına kıyan Uşaklı esnaf Reşat Keskin’in intiharı sonrası yaşanan gelişmeler, AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş tarafından TBMM gündemine taşındı. TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alan Güneş, geçtiğimiz hafta, Uşak ziyareti yapan 26 CHP Milletvekilinin esnaf ziyareti sonrası intihar eden Uşaklı esnaf Reşat Keskin’in olayını CHP’nin istismar ettiğini öne sürdü.

POLİTİKA 10.02.2021, 10:59 10.02.2021, 11:10
Güneş; “Cenazeler üzerinden siyaset yapan CHP’yi kınıyorum”

CHP’yi ve “AKP Uşak Milletvekilleri sokağa bile çıkamıyor.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kınayan Güneş,  2019 yerel seçimlerinde Uşak’ta 11 belediyeyi AK Parti’nin aldığını hatırlattı.

“GEÇİNEMİYORMUŞ GİBİ ANLATMAK BİZİ ÜZDÜ”

Ak Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş’in TBMM Genel Kurulu oturumunda gündem dışı olarak söz alarak merhum Reşat Keskin’in intihar olayında CHP’nin tutumunu kınaması TBMM tutanaklarına şöyle yansıdı:

İSMAL GÜNEŞ (Uşak) - Teşekkür ederim Başkanım.

Sayın Başkanım, değerli milletvekilleri; geçtiğimiz günlerde Uşak ilimizde bir kardeşimiz vefat etti, Reşat Keskin kardeşimiz. Tabii, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyoruz bu kardeşimize. Bu kardeşimizin babası Mehmet Keskin amcamızı biz de ziyaret ettik. Bu kardeşimiz, Uşak'ta en iyi anahtarcılık yapan, en iyi aletlere sahip olan, evi, arabası olan, eşi öğretmen olan bir arkadaşımız. Tabii, biz vefat etmesine çok üzüldük ve dolayısıyla da ailesine de buradan başsağlığı diliyorum. Fakat bu olayı ekonomik nedenlerden dolayı olmuş gibi, işte geçinemiyormuş gibi anlatmak bizi son derece üzdü. Tabii, birtakım ekonomik sıkıntıları vardı ama bu, gelirinin azlığından dolayı değil. Kendi evini satmış, arabasını satmış, bunun nedenlerini biz bilemiyoruz, ailesi de bilemiyor ama eşi öğretmen, kendi geliri de olan bir arkadaşımız. Ama ben şuna üzülüyorum.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN - Tamamlayınız efendim.

İSMAİL GÜNEŞ (Uşak) - CHP milletvekillerinin bunun cenazesine gidip orada, ailenin istememesine rağmen resim çektirmesi ve bunu yayınlaması; bunun arkasından da sanki "İşte, esnaf, durumu çok kötü." gibi algılar yaratmak için televizyonlarda konuşması aileyi son derece üzmüştür, bizi de üzmüştür. Yani cenazelerin üzerinden siyaset yapmayı son derece yanlış buluyorum ve bunu da kınıyorum arkadaşlar.

SÜLEYMAN BÜLBÜL (Aydın) - Oradaydık biz, ekonomik sıkıntıdan dolayı intihar etti, oradaydık biz.

İSMAİL GÜNEŞ (Uşak) - Diğer taraftan, Sayın Kılıçdaroğlu "Uşak milletvekilleri sokağa çıkamıyor." demiş arkadaşlar. Gelsin Sayın Kılıçdaroğlu, beraber çıkalım. Biz Uşak'ta 2019 seçimlerinde 11 yerde seçime girdik, 10'unu aldık arkadaşlar, 11 yerden 10'unu aldık. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

İŞYERİNDE İNTİHAR ETMİŞTİ

Geçen hafta 3 Şubat Çarşamba günü meydan gelen olayda Reşat Keskin (45) adlı evli ve 2 çocuk babası anahtarcı Reşat Keskin, İsmetpaşa Caddesi. Ürem Sokak No: 6 da bulunan işyerinin arka kısmında kendini asarak yaşamına son vermişti.

Uşak’ın sevilen esnaflarından olan Reşat Keskin’in pandemi döneminde bozulan işleri yüzünden maddi olarak sıkıntı yaşadığı, toptancılara borcunu ödeyemediği için malzeme alamadığı ve girdiği bunalım sonucu işyerinin arka kısmında kendini asarak yaşamına son verdiği Uşak’ta konuşulmuştu.

Merhum Reşat Keskin’in intihar etmeden bir saat önce Uşak’ı dolaşan CHP heyetinin iş yerine  geldiği ve Keskin ile görüştüğü öğrenilmişti.

Keskin’in intiharı sonrası, CHP’li bazı milletvekillerinin olay yerine gelerek işyeri önünde fotoğraf çekilmesi ve fotoğraflarını da sosyal medyada paylaşması eleştiri konusu olmuştu.


 

(HABER: SALİH KILINÇ)

Yorumlar (4)
nil 3 ay önce
rahat mı battı da intihar etti ismail güneş,sen milleti uyutmaya çalışan koyun yerine koymaya çalışan birisin ,millete çektiğin mesajlara bak ,mekkenin fethini bile kutladın ya ,sen mekke milletvekili misin ,ayda 20.000 tl yi milleti uyuşturmak için mi alıyorsun
Baris 3 ay önce
Ismail gunes 2 veya 3 kez konusur 1.yemindir zaten 2.chp nin iddaalarini yalanlama 3.usak in sorunlarini anlatanlara kin ve nefretini kusma. Sana oy verenin elini yikamasi lazim tevbeyle
Vatandaş 3 ay önce
Tam olayın olduğu saatte caddedeydim ortalık ana baba günü cenaze çıkartılırken yakınları feryat ederken her kes gördü özkan yalım hiç umursamadan siyaset yapmaya çalıştı susmadı konuştu birsürü insan bu duyarsızlığını ayıpladı ben bir Uşaklı olarak : siyasetçiler insanların mağduriyetlerini kendine malzeme yapmasın lütfen ayıptır ayıp
kuvva-i mlilliyeciler 3 ay önce
sn akp vekilim.siz özkan yalımı eleştireceğinize,ilimizin seçim zamanı gözüküpte şimdilerde hiç gözükmeyen,halkın arasına inmeyen esnafların yanından bile geçmeyen iki akp vekili olarak özeleştiri yapacağınıza 27 chp milletvekilleri türkiyenin dört bir yanında insanların esnafların sorunlarını dinleyip onların dertlerine derman olmaya çalışırlarken sizler nerdesiniz.?bu chp nin vekilleri esnafı gezerlerken tesadüfü bu üzücü olaya denk gelipte dile getirdilerse bu show,mu oluyor.?sizler artık kredinizi tükettiniz.çünkü halkın arasına çıkacak yüzünüz kalmadı.başta esnaf çiftçi,işci emekli olmak üzere heryeri bitirdiniz.ülkeyi 50 yıl geriye götürdünüz.insanlar zor durumda kadın cinayetleri olmak üzere hertürlü suçlarda patlama yasanırken,ne yazıkki hala akp olarak herşeyi a haber gibi sanıyorsunuz.inin sokağada vatandaşların burnundan soluduğunu bizzat görün tabi cesaretiniz varsa.?