Erdoğan'dan 4 bakanlıkta flaş görevden alma ve atama kararları! 20 Nisan tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

31 Mart yerel seçimleri sonrasında ortaya atılan kabine değişikliği iddiaları büyük yankı uyandırmıştı. 4 bakanlık için atama kararları 20 Nisan 2024 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Erdoğan'dan 4 bakanlıkta flaş görevden alma ve atama kararları! 20 Nisan tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

Erdoğan'dan 4 bakanlıkta flaş görevden alma ve atama kararları! 20 Nisan tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de - Yerel seçimlerde çok sayıda İstanbu ve Ankara'yı geri alamadığı gibi çok sayıda belediyeyi de kaybeden AK Parti'de kabine revizyonu gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza ile 20 Mart 2024 tarihli atama kararnamesi Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararlarına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan Vergi Başmüfettişliklerine Furkan Fırat, Erhan Yaşaran, Hatice Senger Erdoğan, Levent Emre, Bayram Gülçiçek, Barış Gürsoy, Volkan Nurdağ ve Halime Eda Tandoğan atandı. Bakanlıkta açık bulunan Vergi Müfettişliklerine ise Sevil Toprak, Osman Neşet Tandoğan, Erol Cihan Dersinlioğlu ve yapılan yeterlilik sınavda başarı gösteren Vergi Müfettiş Yardımcıları Murat Dönmez, Güler Çelik, Harun Yartaş ve İbrahim Ayyıldız atandı. Atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 37’nci maddesi gereğince gerçekleştirildi.

20 NİSAN 2024 TARİHLİ ATAMA KARARNAMESİ! BUGÜN GÖREVDEN ALINAN VE YENİ ATANAN İSİMLER KİMLER?

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliklere ise 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Müfettişler Caner Atasever, Mahmut Kaynar ve Songül Afşar atandı. Tarım ve Orman Bakanlığında ayrıca 5’inci Bölge Müdürü Şahin Çılgın görevden alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığında ise açık olan Başmüfettişliklere 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Müfettişler Ercan Sarı, Atilla Özkan, Mustafa Yavuz Ülküm, Birol Baha Bağ, Burak Büyükkuzukıran, Fatih Tuna Tunasoylu, Enes Keten ve Emre İlhan atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ise görevden alındı.

erdogn.jpg

Karar ile birlikte 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliğine Yasin Zengin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe Müfettiş Eşref İmamoğlu atandı.

Karara göre 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2’nci maddesi gereğince Milli Eğitim Bakanlığı Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aydoğan ve Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Trabzon Bölge Müdürü Enver Uzun ise görevden alındı.

Söz konusu kararların tümü 20 Nisan 2024 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Atama kararları bürokrat düzeyinde tutulurken kamu ve kuruluşlarında görevli personel hakkında yeni görevlendirmeler yapıldı.