Denizli Çameli turizmden 100 milyon TL gelir elde etti

Çameli Belediyesi tarafından yürütülen projeler meyvelerini vermeye devam ederken sadece turizmden elde edilen gelir 100 milyon liraya ulaştı.
Denizli Çameli turizmden 100 milyon TL gelir elde etti

2014 senesinde yapılan yerel seçimlerde Çameli Belediye Başkanı seçilerek göreve gelen ve 2024 yerel seçimlerinde 3. kez halk tarafından aynı göreve seçilen Cengiz Arslan yürütülen projeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Çameli Belediye Başkanı Arslan, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

DENİZLİ ÇAMELİ BELEDİYESİ PROJELERİNİ SÜRDÜRÜYOR!

2014 Yerel seçimlerinden itibaren 3 dönemdir belediye başkanlığına yapan Çameli Belediye Başkanı Arslan, ilçede gerçekleştirdiği ve devam eden projeleri anlattı. Başkan Arslan, “Çameli’ye yıllık 100 milyon TL turizmden gelir elde eden ilce pozisyona getirdik” dedi. Denizli’nin Çameli ilçesinde 3. dönem belediye başkanlığını yapan Başkan Cengiz Arslan, kendisine güven duyarak 3. dönem yetkisini veren vatandaşlara teşekkür etti. Başkanlık süreci boyunca hem merkezi yönetimden hem de Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla birçok projeyi hizmete aldıklarını ifade eden Başkan Arslan, ilçede gerçekleştirdiği projeleri sıraladı.

ameli.jpg

Çameli - Acıpayam karayolunun ilk etabının tamamlanmasıyla ilçenin çehresinin değiştiğini vurgulayan Başkan Arslan, turizm kenti Fethiye’ye ilçe üzerinden transit geçişlerin yol sayesinde arttığını ve yol boyu ticareti olumlu yönde etkilendiğini söyledi. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, çalışmaların sürdüğü karayolunda Fethiye etabının tamamlanması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile birlikte hareket edeceklerini ifade etti. İlçede çalışmaların devam ettiği bir diğer karayolu projesi hakkında bilgi veren Başkan Arslan, “İnşallah Gölhisar yolu da tamamlandığı zaman Çameli İç Anadolu bölgesinden, Ege Bölgesinden, Akdeniz Bölgesine geçiş rotası olacak” dedi.

10 yıllık süreçte Denizli Büyükşehir Belediyesi ile büyük bir uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Başkan Arslan, amaçlarının Çameli'nin gelirlerini arttırmak ve borçsuz bir büyümeyi yakalamak olduğunun altını çizdi. Geliştirilen projeler sayesinde ilçede büyük bir gelişme ve atılım yaşanmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı