Denizli Buldan Belediyesi kira sözleşmelerini iptal etti

Denizli Buldan'da yeni seçilen belediye başkanı kamu zararı oluştuğu gerekçesi ile Belediye Düğün Salonu ile Alparslan Türkeş Parkı’nın kira sözleşmesini feshetti.
Denizli Buldan Belediyesi kira sözleşmelerini iptal etti

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından yeni göreve gelen belediye başkanları yankı uyandıran kararlara imza atmaya devam ederken bu kararlardan birini de Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak açıkladı. Kamu zararı gerekçesi ile seçim önü yapılan kiralama işlemleri iptal edild.

Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, 31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir süre kala pazarlık usulü ile kiralanan Belediye Düğün Salonu ile Alparslan Türkeş Parkı, sözleşmesini kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle iptal etti. Açıklanan karar büyük yankı uyandırdı.

DENİZLİ BULDAN'DA YENİ YÖNETİM İPTAL KARARI ALDI!

Belediye Düğün Salonu ile Alparslan Türkeş Parkı’nın kira sözleşmesinin feshinin gerçekleştirdiklerini açıklayan Başkan Orpak, “31 Mart Yerel seçim öncesi gerçekleştirilen kira sözleşmesi, kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle feshedilmesine karar verdik.

İlçeye ve vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağımıza söz verdik. Belediye düğün Salonumuzu ve Alparslan Türkeş Parkı’nı en uygun fiyatlarla hem yeni yuva kuracak gençlerimizin hem de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Böylelikle ailelerimizin maddi olarak yükünü hafifletmek istiyoruz. Düğün yapmak isteyen çiftlerimiz belediyemize müracaat edebilir. Seçim öncesi söz verdiğimiz gibi insan odaklı ve insana dokunan projeleri ilçemize kazandırmak ve hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız” dedi.

Seçim öncesi vermiş oldukları tüm sözleri tutacaklarını bir kere daha ifade eden Başkan Orpak evlenmek isteyen tüm çitflerin belediyeye başvuru yapmalarını istedi.