Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyatla ve enflasyonla mücadele açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakla yurda dönüşte basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyatla ve enflasyonla mücadele açıklaması!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in daveti üzerine Nahçıvan’a günübirlik çalışma ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurda dönüş yolunda uçakta önemli açıklamalarda bulundu. Yeni Anayasa düzenlemesinden ABD'den alınacak F16 savaş uçaklarına kadar çok sayıda farklı açıklama yapan Erdoğan gündemi değerlendirdi.

Basın mensuplarının orta vadeli program ve enflasyon hedefine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun vadede enflasyonu düşürmekte kararlı olduklarını ifade etti. Erdoğan üretimi ve yatırımı teşvik ederek ekonomi programını destekleyeceklerini belirterek vatandaşları bir kere daha enflasyona ezdirmeyeceklerini vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ENFLASYON AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında "Değerli arkadaşlar, enflasyonla mücadelede şu an itibariyle arkadaşlarımızın yoğun bir takvimi var. Enflasyonun dizginlenmesi ve kalıcı olarak tek haneye inmesi amacıyla açıkladığımız Orta Vadeli Program bu yoldaki kilometre taşlarımızı oluşturuyor.

Fiyat istikrarının sağlanması için parasal sıkılaşma ve kredi sıkılaşması tedbirleri ekonomi yönetimimizce hayata geçiriliyor. Bu adımlar kaynaklarımızın üretken alanlara yönlendirilmesi ve bu sayede yüksek, sürdürülebilir ve dengeli büyümenin sağlanması amacını taşıyor. Maliye politikaları ile da bu amaçlar destekleniyor. Üretimi ve yatırımı teşvik ederek de enflasyonla mücadelemize güç aktaracağız. Bu süreçte vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek için aldığımız tedbirler ve attığımız adımlar devam edecek" diyerek enflasyondan tüm toplumu koruyacaklarını ve maliye politikalarını buna göre belirleeceklerini dile getirdi.