Cumhurbaşkanı Erdoğan istemiş! Özgür Özel ile Mehmet Şimşek görüşecek!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bir açıklama yaparak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerisi ile gerçekleşecek bu görüşmenin konusu ne olacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan istemiş! Özgür Özel ile Mehmet Şimşek görüşecek!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı tarihi görüşmeler Türk siyasetinde oldukça farklı bir şekilde yorumlandı. Çok uzun yıllardır olmayan bu uygulama ile beraber iktidar ile muhalefet arasında yakın temaslar kurulmaya başlandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel bir açıklama yaparak şimdi de Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşeceklerini ve bunu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önerdiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE NE GÖRÜŞTÜLER?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmede nelerin konuşulduğunu açıklayan Özgür Özel, “Biz 10 bin TL ile geçinen emekli, asgari ücretli, çay ve buğday üreticileri ve borçlarını ödeyemeyen dünya kadar insan var. Sayın Erdoğan'a anlattım. Vergilerin yüzde 68'i dolaylı vergi. Fabrikatör ile işçisi aynı vergiyi ödüyor. Yüzde 21 ise gelir vergisi yani maaş alanlardan. Yalnızca geri kalan yüzde 11'i sanayicilerin, gemi sahiplerinin ödediği vergi. Tam tersi olması lazım. Bunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söyledim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşeceklerini söyleyen Özgür Özel, “Vergi reformu için Erdoğan, Mehmet Şimşek ile görüşmemizi istedi. Mehmet Şimşek şu an rasyonel değil. Zenginlere rasyonel, fakirlere alabildiğine irrasyonel. Mehmet Şimşek ile bayramdan sonra görüşeceğiz. Bizim IMF politikalarına destek verme durumumuz söz konusu olamaz. Kayıt dışı ekonomiyi ekonomiye katmak ve zenginden daha fazla vergi alınmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ne zaman görüşeceklerine dair program henüz netleşmedi. İlerleyen günlerde taraflar bir ortak program hazırlayacaklar. Görüşmenin nerede yapılacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.