Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 ile yeni vali atadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 5 ile vali ataması yapıldı. Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 ile yeni vali atadı!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı yayımlanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan bazı atamalar da yayımlanan Cumhurbaşkanı kararları içerisinde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Türkiye’nin 5 iline vali ataması yapıldı. Ataması yapılan valiler bu kararın yayımlanması ile beraber yeni görevlerine resmen başlamış oldular.

DİYARBAKIR VALİLİĞİNE TRABZONLU VALİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Diyarbakır Valiliğine Vali Mülkiye Başmüfettiği Murat Zorluoğlu atandı. Murat Zorluoğlu 2019 – 2024 yılları arasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. Öncesinde ise Murat Zorluoğlu Van Valiliği görevinde bulunmuştu. Trabzon Çaykaralı olan Murat Zorluoğlu özellikle Van Valiliği döneminde bu ilde önemli izler bırakmıştı.

MALATYA VALİSİ DEĞİŞTİ!

Malatya Valisi olarak görev yapan Ersin Yazıcı’nın Vali Mülkiye Başmüfettişliği’ne atandığı bildirildi. Malatya Valiliğine ise Seddar Yavuz’un ataması yapıldı. Seddar Yavız Malatya Valisi olarak göreve başlayacak.

KOCAELİ, ELAZIĞ, ÇANAKKALE VALİLİKLERİNE ATAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ valileri de değişti. Buna göre Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman, Elazığ Valiliğine Numan Hatipoğlu atandı. Ataması yapılan valiler için yeni görevleri resmen başladı.

1.jpg

TİCARET BAKANLIĞI ATAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan vali atamalarının yanında Ticaret Bakanlığında da bazı atamalar yaptı. Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü olarak görev yapan 3 kişi görevden alınırken, 3 kişi de Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü olarak görevlendirildi.

2.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu atamalar ve görevden almalar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Araması yapılan kişiler için yeni görevlerindeki süreç de böylece başlamış oldu.