CHP’de sular kaynamaya başladı

Dün yapılan 2019 yerel seçimlerinde umduğunu bulamayan partilerin başında CHP geliyor.

POLİTİKA 01.04.2019, 11:56

CHP’de sular kaynamaya başladı

Dün yapılan 2019 yerel seçimlerinde umduğunu bulamayan partilerin başında CHP geliyor.

POLİTİKA 01.04.2019, 11:56
CHP’de sular kaynamaya başladı

CHP, Uşak Merkez İlçede Asım Kalelioğlu ile girdiği yarışta, 13 bin 619 oy alarak yüzde 10.44 ile kendine dördüncü sırada yer bulabildi.

CHP Uşak Belediye Başkan Adayı, bu sonuçtan dolayı, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’a ve eski il Başkanlarından Dr. Ali Karaoba’ya ağır sözlerle tepki gösterdi. Son paylaşımında da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepkisini dile getirdi.

Kalelioğlu sosyal medya hesabından;

“İnsan hain ise adı Ali olsa Özkan olsa Halil olsa ne olur?”

“Vekil olmak başka insan olarak ahlaklı olmak başka”

“Ali sen nasıl bir adamsın il başkanı oldun şeref nedir?”

“Özür diliyorum arkadaşlar genel başkanımız iyi partiyi işaret etti bizim mücadele etmemize gerek yok”

Seçim çalışmaları esnasında Kalelioğlu’nun yanında görünen eski il başkanlarından Dr. Ali Karoba’da sosyal medya hesabından Kalelioğlu’na; “Dünde, bugünde yarında gururum onurum ve Şerefimle CUMHURİYET HALK PARTİSİ için çalıştım. Sorgulanacak en son kişi benimdir. Etik bulmamakla birlikte kullandığım oyumu paylaşıyorum. Kamuoyunun takdirine....” şeklinde cevap verdi ve oy pusulasında CHP’ye evet mührünü bastığını gösteren bir fotoğraf yayınladı.

Yorumlar (13)
Siyaset 3 yıl önce
Valla genel başkan ve hiç kimse bir yeri işaret etmedi ama Bu yarışın sen olmayacağını biz taaa baştan söylemiştik ki seçmen bilinçli davrandıda Akp yi yıkmanın tek yolu iyi parti olduğuna kanaat getirerek iyi partiye destek verdik.kimseye çamur atmana gerek Yok kalelioğlu senle asla olmayacaktı ve olmadı
İyi Partili 3 yıl önce
Bu kadar Egoyu bir kenara bırakıp ittifaka yanaşsaydınız bugün herşey çok güzeldi. Birilerinizi suçlayacağınıza hem partiniz hem de şahsınız başarısızlığınızın sorumluluğunu üstenmeyi öğrenin.
Ama yok sizin egonuz memleketten daha mühim tabi...PEss
Saesae6464 3 yıl önce
valla kimse kimseye çamur atmasın...adayın açıklandığı gün dedim ,bu adayla 4 üncü parti oluruz diye....çamur attığınız insanlarda chpli,partilerine ihanet ettiklerine kimse beni inandıramaz.adam gibi en başında ittifak yapılsaydı ve Muhammet Gür ile tek aday çıkarılsaydı sonuç lehimize olacaktı.ama bizim yöneticiler her zaman olduğu gibi benim dediğim olacak dedikleri sürece bizim partiden bi durum olmaz..ilçeleride mi ali karaoaba ,özkan yalım kaybettirdi...biyerle çok büyük hatalar yapıldıki elimizde olan ulubeyde gitti...yönetim oturup düşünsün nerde hata yaptıklarını ve istifaları versinler hemen.
Ali 3 yıl önce
Asım Kalelioğlu yılların sanaiyicisi olarak bu şehre ne yaptı? Hangi taşın üstüne taş koydu. Kendi iradesiyle, kendi vicdanıyla bu şehrin hangi yarasına merhem olmak için emek verdi? Bu yaşına kadar bu şehrin içinde yaşayıp, eğitime, spora, sosyal hayata katkı yapacak kaç bireysel proje geliştirdi? Sayın Kalelioğlu'nun tam bir fiyasko ile sonuçlanacağını hepimiz biliyorduk. Eminim ki bizzat kendisi de biliyordu. Uşaklı seçmenin %38'i, Mesut Apaydın ve nurullah cahan felaketlerini şehrin başına sararak bu memleketi son on yılda 20 yıl geriye götüren akp iktidarını seçti. %37'si ise onurlu bir duruş sergileyerek partiyi bir kenara bırakıp aklı selim bir hamle ile İyi Parti'yi seçti. Uşak'ı bir beş yıl daha felaketten felakate sürükleyecek olan akp belediyesini bir kez daha başımıza saran chp başta olmak üzere kendi adayıyla seçime giren bütün partilere sonsuz teşekkürler. Uşak'ın sağduyulu vatandaşları, şehrimize attığınız bu kazığı emin olun ki hiçbir zaman unutmayacak.
Utku durak 3 yıl önce
Dogruyu söyledik mi hemen engellersiniz (dilek hanim) göz var nizam var bu adam chp ye yakisiyomu hic mi dinlemezsiniz halkinizi illa birileri istedi aday mi yapilir chp den soguttunuz adami sirf egolariniz yuzunuzden daha beter olun ve defolup gidin chp den
chp li 3 yıl önce
nadi sancarın yerine akp li birisi il başkanı olsaydı ,uşak ta dördüncü parti olmayı beceremezdi....
sami 3 yıl önce
benzer yorumda olsa baştan yanlıştı kalelioğlunun adaylığı.toplumda kötü bir imajı olduğu gerçek.hiç kimse sağa sola çekmesin.amaç akp yi yıkmaksa baştan ittifak olmalıydı...
Nazmi 3 yıl önce
Nadi Sancar, Başkan olduktan sonra ilk işi partiyi dağıtmak oldu. O il başkanı olduğunda, Özkan Yalımın, merkez ilcesi zaten dağılmıştı. Bu bilinçli dağınıklık partide kurumsallaştığında. her şey bitmişti. Artık hiç bir seçimin kazanılamayacağını aklı başında her CHP li biliyordu. Bu ortamda; Nadi Sancar tek başına Asım Kaleli oğlunu, CHP ye aday Yaptı.

Asım bey CHP içindeki dengeleri, CHP geleneklerini ve CHP kültürünü bilmediğinden bu durumu fark edemedi. Durumun bilincinde olsaydı, yada (Nadi Sancar, Ali Kara oba Dilek vb). dışında aklı başında bi kaç CHP li ile aday olma sürecinde konuşmuş olsaydı, mutlaka: "HAYIR cephesinin tek adayı" olmayı isterdi. AKP ye seçim kazanmanın tek yolu buydu.

Aday olduğunda;Nadi Sancar'ın Uşak CHP si zaten seçimi çoktan kaybetmişti. Beklenilen seçimlerde 3. part olmasıydı. 4. olmayı büyük bir başarı ile gerçekleştirdiler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın