CHP’de ortalık karıştı! Kılıçdaroğlu’nun Ankara için söylediklerine rağmen bir aday daha çıktı

CHP’de resmen ortalık karıştı! CHP Ankara İl Başkanlığı Kongresi başladı. Kılıçdaroğlu’nın söylediklerine rağmen il başkanlığı için 2 adayın yarışacağı ortaya çıktı. İşte detaylar..
CHP’de ortalık karıştı! Kılıçdaroğlu’nun Ankara için söylediklerine rağmen bir aday daha çıktı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talebine göre Ankara İl Başkanlığı için 2 adayın seçime gireceği ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu Ümit Erkol’u destekliyordu. Ümit Erkol’un karşısına değişimci talebi ile dikkat çeken Sercan Çığgın da aday olacağı öğrenildi.

Düzenlenecek olan kongrede daha önceden ABB Başkanvekilliği’nden aday olmak için istifa eden Sercan Çığgın ile Ümit Erkol’un karşılıklı olarak yarışacağı öğrenildi. Seçimlerde Mansur Yavaş da oy kullanacak.

“EN BÜYÜK SEÇİM KAMPANYASINI HAZIRLAYACAĞIZ”

Kongrede yarışacak olan Sercan Çığgın ABB Başkanvekilliği görevinden istifa etmiş konu ile ilgili de şunları söylemişti:

“Her göreve seçimle geldim. Ben partinin evladı örgütün vicdanıyım. Ben tabanın, delegenin, üyenin, gençlik kollarının adayıyım. Bizim önce Ankara’yı, sonra yarınları ve gençleri önceleyen, onların siyasete katılımını ve sorunlarına çözüm önerisi bulan bir siyaset tarzı geliştirmemiz gerekiyor. Ankara’nın en büyük seçim kampanyasını hazırlayacağız”

“SOL SOSYALİST GELENEKTEN GELİYORUM”

Kongrede Kılıçdaroğlu’nun desteklediği aday Ümit Erkol da konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde sol sosyalist gelenekten geldiğini hatırlatarak, “Ben, tarihimizin bize yüklediği sorumluluk bilinciyle hareket ederek, Ankara İl Başkanlığına adayım. Sol, sosyalist gelenekten geliyorum. Her türlü zorluğun altında örgütsel irademizle kalkacağımıza olan inancımla sizlerin desteğini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

MANSUR YAVAŞ DA OY KULLANACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da oy kullanacağı öğrenildi. T24’ün aktardığı habere göre kulislerde Çığgın’ın örgüt tabanının adaylığına vurgu yapılıyor.