CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Sertel başvuruda bulundu

2024 yerel seçimi için partiler çalışmalarına tüm hızı ile devam ederken CHP İzmir'de adaylık için ilk başvuru yapıldı.
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Sertel başvuruda bulundu

Türkiye 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçim öncesi partilerin aday süreçlerini yakından takip etmeye devam ediyor. Özellikle de büyükşehir adayları merak konusu olurken CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için resmi başvuru yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir geçmiş dönem Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yola çıktı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Sertel, "Benim isteğim şudur; Bırakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını CHP'nin 120 bin üyesi seçsin. O şerefli üyeler kimi seçeceğini üstte siyaset yapanlardan, bizlerden, herkesten daha iyi bilir. Ben üyelerimize ve İzmirlilere güveniyorum" dedi.

CHP İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLACAK?

CHP İzmir geçmiş dönem Milletvekili ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanlığı unvanını taşıyan Atila Sertel, bugün CHP İzmir İl Başkanlığı binasında, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylık dosyasını çok sayıda partilinin huzurunda CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’na teslim etti.

Ön seçim ve ‘Dayı’ vurgusu yaptı CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’na aday adaylık dosyasını teslim eden ve burada yapmış olduğu basın açıklamasında özellikle ön seçim vurgusu yapan Sertel, “Benim isteğim şudur; Bırakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını CHP'nin 120 bin üyesi seçsin. O şerefli üyeler kimi seçeceğini üstte siyaset yapanlardan, bizlerden, herkesten daha iyi bilir. Çünkü İzmirliler laik, çağdaş, yurtsever, Atatürkçü insanlar. İzmirliler kimseye torpil yapmaz. Benim siyasette 2 dayım var. Birinci dayım üyelerimiz, ikinci dayımız ise halkımızdır.

2 dayım dışında siyasette dayım olmayacaktır. Ben üyelerimize ve İzmirlilere güveniyorum. İzmir için yola çıktım. Sandık kurulursa desteğinizle beraber bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun adaylığa başvuran tüm arkadaşlarımıza başarılar dikiyorum. Ben CHP bayrağına sarılır ve gömülmek isterim. Bizim arayışımız parti içindeki demokrasidir. O sandığın konulmasını canı yürekten istiyorum. Her şeye hazırım. Kimseye gönül koymam. Biz bir aileyiz" dedi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise Sertel’e çıktığı yolda başarılar diledi. İzmir'de bir önceki dönem aday olarak seçimi kazanan Tunç Soyer son yaşanan sel felaketi sonrası eleştirilere maruz kalmıştı.