Aydın'da Başkan Çerçioğlu'ndan seçim sonucu değerlendirmesi!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yerel seçim sonuçları hakkında açıklama yaparak seçimin kazananının Aydın olduğunu söyledi.
Aydın'da Başkan Çerçioğlu'ndan seçim sonucu değerlendirmesi!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yapılan seçimlerin ardından Aydınlılardan bir dönem daha göreve devam etme onayı aldı. Aydın’da önemli bir oy oranı ile yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Seçimin kaybedeninin olmadığının altını çizen Başkan Özlem Çerçioğlu, Aydın’da genç, yaşlı, çocuk, kadın, çiftçi, esnaf demeden hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Kendisine verilen desteğe de teşekkür eden Başkan Özlem Çerçioğlu, “Seçimin bir tek kazananı var o da Aydın’dır. Hepimiz beraberce, kimseyi dışarıda bırakmadan kazandık.” dedi.

Aydın’da 344 bin 3 oy alan Özlem Çerçioğlu yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi. Seçimlerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Çerçioğlu, "Aydın halkı da sağ olsunlar bize büyük bir destek verdi. Kazandığımız ilçelerdeki belediye başkanlarımızı gösterdikleri üstün performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Omuzlarımızdaki büyük yükün ve sorumluluğumuzun farkındayız. Genci, yaşlı, çocuğu, kadını, çiftçisi hepsine ayrı ayrı hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu seçimin kaybedeni yok. Bir tek kazanını var o da Aydın" dedi.

"Beş yıl sonraki seçimler için çalışmaya şimdiden başladık"

Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçimlere her zaman hazırlıklı olduklarını ve çalışmalara uzun zaman önce başladıklarını ifade eden Başkan Çerçioğlu, "Tüm Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımıza partimize gösterdikleri teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çok hazırlıklıydık ve çok çalıştık. Tabi ki bu dönemde ekonomik sıkıntılar da mevcut. Vatandaşlarımız sarı kart gösterdi. Vatandaşlarımız bir değişiklik istedi, bir memnuniyetsizlik varmış ki sonuç böyle oldu. Onun için de vatandaşların tercihi Cumhuriyet Halk Partisi'nden yana oldu. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nin büyük kısmı da artık CHP'de. Aydın halkına çok teşekkür ediyorum, bir kere daha minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. 5 yıl sonraki seçimler için şimdiden çalışmaya başladık" diye konuştu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde seçimlerden dolayı herhangi bir değişiklik olmadı. Şimdi Aydınlılar Başkan Özlem Çerçioğlu’ndan seçimlerde vaat ettiği projelerin gerçekleştirmesini bekliyorlar.