Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığında görev değişimi

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca, görevini Mehmet Kahveci’ye törenle devretti.

POLİTİKA 16.02.2022, 11:38 16.02.2022, 11:50

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığında görev değişimi

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca, görevini Mehmet Kahveci’ye törenle devretti.

POLİTİKA 16.02.2022, 11:38 16.02.2022, 11:50
Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığında görev değişimi

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Ömer Şimşek ve Kazım Birtane, BBP MKYK Üyesi Uğur Karaca, BBP Uşak İl Başkanı Erhan Şahin, Alperen Ocakları Ulubey İlçe Başkanı Hüseyin Kazım Kırsakal ve Alperen Ocakları mensupları katıldı. Gerçekleştirilen devir teslim töreninde Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini yürüten ve aynı zamanda Genel Merkez’de Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Ali Karaca Genel Merkez’deki bu yeni görevinden dolayı Uşak İl Başkanlığı görevini devretti. Alperen Ocakları yeni Uşak İl Başkanı ise Mehmet Kahveci oldu.

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini devreden Ali Karaca yaptığı açıklamada; “Asırlar boyu devam eden Allah’ın adını yüceltmek ve yeryüzüne yayma mücadelesi olan İl’ay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem davasının temsilcisi Alperen Ocaklarımızın Uşak’taki emanetini 27 Mayıs 2019’dan bu yana taşımaktayım. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar yönetimimizle birlikte Alperen Ocaklarımızı ve davamızı en iyi şekilde temsil etmek ve bir adım öteye götürebilmek adına var gücümüzle çalıştık.

Eğitim faaliyetlerimiz, sosyal faaliyetlerimiz, yardım faaliyetlerimiz pandemi koşullarına rağmen hız kesmeden devam etti. Üniversite ve orta öğretim teşkilatlarımız eğitim faaliyetlerini düzenli sürdürürken, genel haftalık seminerlerimizi de sürdürmeye gayret ettik. Ramazan aylarında Uşak’ta bulunan ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerini ulaştırdık. Yine Alperen Ocakları mensuplarımızın ve hayırseverlerimizin katkılarıyla öğrencilerimize Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verdik. Yardım faaliyetlerimizi yurt dışına da taşıdık. Suriye’de kurduğumuz aşevi ile Ramazan ayı boyunca iftar yemeği verilmesine vesile olduk. Alperen Ocakları’nın Uşak’ta kurumlar nezdinde de tanınması adına aralıksız kurumsal ziyaretlerimiz aralıksız devam etti. Türkiye genelinde kurulması hedeflenen alperen arama-kurtarma ekiplerinin kurulması adına da her türlü gayreti göstererek kuruluş aşamasında hazır hale gelen teşkilatlardan biri olduk.  Sosyal faaliyetler alanında halı saha etkinliklerimiz, Söğüt Şenlikleri, Zafer Bayramı etkinliklerimiz, gençlerimize yönelik kahvaltı programlarımız, Türkiye geneli şiir yarışmamız, satranç turnuvalarımız, bilgi yarışmalarımız, dini ve milli günlerdeki programlarımızı ve etkinliklerimizi gerçekleştirdik.

Bundan sonraki süreçte ise Alperen Ocakları Genel Başkanımız Sayın Samet Bağcı’nın takdirleriyle Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin tevdi edilmesinden dolayı Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini devrediyorum.

Bize destek olan tüm Alperenlerimize teşekküre diyorum” dedi.

Gerçekleştirdiğimiz bütün faaliyetlerimizi yönetimde birlik ruhuyla hareket eden

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı görevini devralan Mehmet Kahveci ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Biz vefalı, yürekli, korkusuz bir aileyiz. Gönülleri Üç Tuğ’da birleşen bu ailenin bana göre en büyük vasıflarından biri vefa ve birlik vasfıdır. Bizler Kur’an ahlakıyla ahlaklanmalı, bizden sonra gelecek kardeşlerimize lekesiz geçmişimizi miras bırakmalıyız. Yaradan bize Hazreti Ebubekir Sıddık’taki sadakat, Hazreti Ömer’deki kusursuz adalet, Allah’ın aslanı Ali deki cesaret ve Hazreti Osman’daki ilimi kendimize şiar edinmeyi nasip etsin. Alperen Ocakları’ndan yetişen her bir genç kardeşimiz manevi değerlerine bağlı vatanına hizmet etmek için canını ortaya koymaktan çekinmeyen kardeşlerimizdir. Bu kutsal davamızı bugünlere getiren, geçmişimizi gururla yâd etmemizin nedeni olan başta şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor Bu onurlu davaya hizmet etme fırsatı için bize teveccüh gösteren tüm camiamızı saygıyla selamlıyorum.”

(SALİH KILINÇ / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (1)
Alperen 1 yıl önce
Hayırlı olsun