Akşener ; “Seçmen siyasetçinin velinimetidir”

Uşak Merkezde esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, “Seçmenin siyasetçinin velinimeti olduğunu anlatmak için yollardayım. Bu harami düzenini yıkmak için seçmen velinimet olmalıdır” dedi.

POLİTİKA 28.12.2021, 15:36 29.12.2021, 10:00

Akşener ; “Seçmen siyasetçinin velinimetidir”

Uşak Merkezde esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, “Seçmenin siyasetçinin velinimeti olduğunu anlatmak için yollardayım. Bu harami düzenini yıkmak için seçmen velinimet olmalıdır” dedi.

POLİTİKA 28.12.2021, 15:36 29.12.2021, 10:00

Eşme ilçesinde esnaf ziyareti yaparken, bir kişinin sözlü sataşmasına maruz kalan İYİ Parti Genel Başkanı Uşak merkez İlçe Teşkilatı ve partililerin davullu zurnalı karşılaması ile moral buldu.

Otobüsü le İsmetpaşa Caddesine Dörtyol istikametinden giren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  gençlerin yaktığı meşalelerle ve çılgın davulcu Erkan Karagöz’ün davul şovu ile kalabalık bir partili grubu tarafından karşılandı.

Tezahüratlar arasında getirilen portatif kürsüye çıkan Akşener, kalabalığa şöyle seslendi:

“Ben 20 Ocak 2020 tarihinden beri il il, ilçe ilçe geziyorum. Bugün Uşak’tayım. Az evvel Eşme ilçesinde esnafları gezdim. Birazdan bu cadde üzerindeki dükkânları gezeceğim. Bugün sizinle beraber olmak ve sizlere birkaç kelam etmek istedim.

Bu gezilerin esası şu: Uzun zamandır şuculuk buculuk üzerinden çırak çıktınız. Siyasetçiler oylarınızı çantada keklik gördü. Sizin dertlerinize, işsiz gençlerin derdini, tencere kaynatmakta zorlanan kadınlarımızın derdine, çiftçinin, emekçinin atanamayan öğretmenin derdini çözmek yerine komşuyu komşuya düşman eden bir dil üzerinden uzun süre oy aldılar. Bu siyasetçiyi hiç yormayan çok rahat bir iş. Ama sizi yoran bir iş.

Ben 24 aydır esnafın sesi olmak için geziyorum. O dükkânlarda biz hiç kavga etmiyorum. Orada iktidarı yerip kendimizi övmüyorum. Sadece onların derdini dinleyip bize olan eleştirilerini ve fikirlerini alarak onlardan ders çıkarıp, onların bu fikirlerini ve taleplerini kamuoyuna mal etmeye çalışıyorum.

Gördüm ki bir süre sonra bu talepler, ağaları beyleri çok rahatsız etmeye başladı ve keyiflerini bozdu. Demek ki vatandaşın seçmenin dertlerini ve sorunlarını konuşmak bunları çok rahatsız ediyor. Allah şahit olsun ki; rahatlarını bozmaya devam edeceğim İnşallah.

Yapmak istediğim şudur: Sizlerin dertlerine dikkatlerini çekmek. Sesinize kulak verip dikkate alır çözüm üretirlerse ne ala. Yok dikkate almazlarsa aha orada dur. Ona gücünüz ona yetmez.

Ekonomini bel kemiği esnaftır. Sanayici üretir esnaf satar, çiftçi üretir esnaf satar, işçi, üretir esnaf satar. Her dükkânda birkaç kişi için istihdam yaratır. Sonuç itibarı ile veresiye verir ve yardımlaşmayı sağlar.

Seçmen siyasetçinin velinimetidir. Benim de asıl başarmak istediğim şey; sizlerin velinimet olduğunuzu herkesin kafasına çakmaktır. Komşuyu komşuya düşman etme siyasetinden kazananlar 5 maaşlı danışmanlardır.

İşte bu harami düzenini yıkmak için seçmen velinimet olmalıdır.”

Daha sonra İsmetpaşa Caddesi esnafını dolaşan Akşener, buradan Banaz ilçesine hareket etti.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (1)