AK Parti İzmir Kadın Kolları İl Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı

AK Parti 4. Olağanüstü Kongresinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilen Dilek Yıldız Büyükdağ'ın ardından temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti İzmir Kadın Kolları İl Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı

AK Parti 4. Olağanüstü Kongresinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilen AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ görevini devretti.

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ’ın AK Parti 4. Olağanüstü Kongresinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilmesi nedeniyle, İzmir Kadın Kolları İl Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı. Başkanlık için 24 isim aday oldu.

AK PARTİ İZMİR'DE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI!

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti 4. Olağanüstü Kongresinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilmişti. İzmir Kadın Kolları İl Başkanlığı için ise genel merkez tarafından temayül yoklaması yapıldı.

Partililer kurulan sandıklarda, partinin kadın yöneticileri görmek istedikleri başkan adayları için oy kullandı. Öte yandan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi ve Ege Bölge Koordinatörü Nihan Turna Sakaltaş, Kadın Kolları MKYK Üyesi ve İl Koordinatörü Canan Baran İzgi’den oluşan heyet, gün boyunca; ilçe kadın kolları başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları önceki dönem yönetim kurulu üyeleri, kadın meclis üyeleri, kadın milletvekili adayları, önceki dönem il kadın kolları başkanları ve çok sayıda partili kadınla birebir görüşerek mülakat yaptı.

Genel merkez heyeti, il kadın kolları başkanlığı için aday olan 24 isimle birebir görüştü. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in değerlendirmeleri sonucu adayların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağı öğrenildi. MKYK üyeliğine seçildiği için görevini devreden Büyükdağ teşekkürlerini sunarak görevini devretti.