AK Parti 6. Büyük Olağan Kongresi'ne doğru

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, cumartesi Ankara'da yapılacak AK Parti 6. Büyük Olağan Kongresi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
AK Parti 6. Büyük Olağan Kongresi'ne doğru

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, "Ülkemiz 16 yılda siyasi istikrarın sağladığı imkanlarla başta sağlık hizmetleri, sosyal politikalar, ulaşım ve altyapı yatırımları olmak üzere pek çok alanda önemli bir büyüme gösterdi." dedi.

Mehmet Çakın, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, cumartesi Ankara'da yapılacak AK Parti 6. Büyük Olağan Kongresi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Kongrenin önemine değinen Mehmet Çakın, "Ülkemiz 16 yılda siyasi istikrarın sağladığı imkanlarla başta sağlık hizmetleri, sosyal politikalar, ulaşım ve altyapı yatırımları olmak üzere pek çok alanda önemli bir büyüme gösterdi." dedi.

Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğinin altını çizen Çakın, şöyle konuştu:

"Terör olayları, gezi kalkışması, 17-25 Aralık yargı darbesi ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi ülkeyi teslim almaya yönelik kaos senaryoları, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birlik ve beraberlik ruhu ile akamete uğratılmıştır. Tüm bu badirelerin ekonomiye etkisi sağlam irade karşısında sınırlı kalmıştır. Ülkemizin öz güvenli duruşu, vatandaşlarımıza ve tüm dünya mazlumlarına umut ve güven telkin etmiştir. Emperyalist emelleriyle, dünyadaki savaşların ve çatışmaların baş sorumlusu olan Amerika, ülkemize duyulan güveni sarsmak için türlü yollara başvurmaktan geri kalmamaktadır. Sözde müttefikimiz olan Amerika'nın, Suriye ve Irak'ta Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden adımları, 15 Temmuz darbe girişiminin hain faillerine sahip çıkması, Halk Bankasına yönelik sözde yargılamaları gibi pek çok konuda müttefiklik hukukuna aykırı, ikiyüzlü politikaları artık herkesçe bilinmektedir.

Tüm bunların üstüne Türk yargısına müdahale etmeye çalışarak ekonomik yaptırım kararları alması ve döviz kurları üzerinden manipülatif operasyonlara tevessül etmesi, hem Türkiye, hem de uluslararası kamuoyunun dikkatlerinden kaçmamaktadır."

Piyasalara yönelik "spekülatif atak"ın ülkenin birlik ve beraberliği karşısında etkisiz kalacağını dile getiren Çakın, "Nitekim hükümetimizin almış olduğu tedbirler neticesinde oyun bozulmuş, saldırı püskürtülmüştür. Ekonomimiz güçlü bir şekilde yoluna devam etmekte, istihdam artmakta, turizm ve ihracat artmaktadır." dedi.

Toplantıya Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve İl Özel İdare Başkanı Mehmet Nacar da katıldı.