17.02.2020, 00:27

Merhaba

Değerli okurlar sımsıcak duygularla hepinizi kucaklıyorum.

Sizlere bu köşeden uzunca bir aradan sonra kavuşmanın müthiş heyecanını ve kıvancını yaşıyorum.

5-6 yıl öncesinde son görev yaptığım İzmir Demokrasi Gazetesi’nde çok sevdiğimiz bir kardeşimizin elim kaybı neticesi bir daha yazmamak üzere kalemimi kutusuna kaldırmıştım.

Gerek yerel, gerekse ulusal bazı kanal ve medya kuruluşlarından teklif alsam da kabul etmemiş kendimi emekli etmiştim.

Geçen süre zarfında Uşak’ta Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmak, yetiştiğim ve ait olduğum topraklara bu alanda hizmet etmek tek amacım oldu. Toplumun her kesimine üstündeki elbiseye bakmadan aynı sıcak duygularla yaklaştım.

Rahmetli babamın: “ Oğlum memleketine hizmet et.“ vasiyeti gereği Uşak için neler yapabilirim sorusunun cevabını aradım, çalıştım çabaladım. Elimizden geldiği, dilimizin döndüğünce Uşak için bizi yönetenlere ister atanmış ister seçilmiş olsun sorunlarımızı ve Uşak’ın hak ettiği yere gelebilmesi yollarını anlatmaya çalıştık. Ama yetersiz kaldığımız konusunda kanaat oluşunca tekrar yazmaya karar verdik.

Hani derler ya; “Söz uçar, yazı kalır”

“Kutudaki Kalem” de yazmam için sürekli bana seslenip duruyordu uzun zamandır. Vakit bu vakittir dedik ve tekrar yazmaya karar verdik. Bu satırlarda gördüğümüz noksanları, yanlış ve hatalı uygulamaları bilgimiz görgümüz doğrultusunda çözüm yollarını da göstererek sizlerle paylaşacağız.

Her zaman “Taraf olmayan bertaraf olur” düsturumuz gereği yine tarafız.

Haktan yana, halktan yana, doğrudan yana, adaletten yana, ezilenden yana tarafız.

Hele konu Uşak ve Uşaklı ise akan sular durur. Zaman zaman kantarın topuzunun kaçtığı olur yazarken; gülün geçin. Uşak aşığı, sevdalısı birisi yazmış deyin…

İyi bir hafta olması dileğiyle, sevgiyle kalın.

İlk dosyamız haftaya; “Uşak İli Mahalli İdareler Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Dosyası” Hikayesi.

Yorumlar (1)
Ali 1 ay önce
Hoş geldiniz, yazılarınızı bekliyoruz.