Uşaklılar 23 Nisan’ı Çocuk Kent’te doyasıya kutladı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da büyük bir coşku ile kutlandı. Uşak Belediyesi’nin Çocuk Kent’te düzenlemiş olduğu etkinlikte sadece çocuklar değil, büyükler de keyif aldı. İşte detaylar..
Uşaklılar 23 Nisan’ı Çocuk Kent’te doyasıya kutladı!

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın dışında 20 bine yakın Uşaklı da 23 Nisan’da Çocuk Kent’e akın etti. 23 Nisan Çocuk Şenliği çocuklara ve ailelerine unutulmaz dakikalar yaşattı.

Çocuklar ve aileleri günün tadını çıkartırken, etkinlik bölgesinde palyaço, maskot, kukla gösterisi ve halk oyunları gibi pek çok gösteri de sahne aldı.

ÇOCUKLAR VE AİLELER İÇİN UNUTULMAZ 23 NİSAN

Bando ile başlayan renkli etkinlikler hız kesmeden devam etti. Alanda; palyaço ve maskotlar, kukla gösterisi, ateş adam gösterisi, çocuk oyunları ve halk oyunları gösterileri katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Ayrıca çocuklar; Resim Atölyesi’nde, Minik Bahçıvanlar Atölyesi’nde, Sünger Ayı Yapım Atölyesi’nde ve Maske Yapım Atölyesi’nde farklı etkinlikler yaparak güzel anılar biriktirdi. Birçok etkinlik çeşidiyle bu özel güne hazırlanan programda adeta festival havası esti. Çocuklar alan içerisinde halat çekme yarışması, çuval yarışması ve kum atma oyunu gibi birbirinden heyecanlı aktivitede vakit geçirirken, aileler güzel havanın tadını çıkardı.

ekran-goruntusu-2024-04-24-173918-min.png

BAŞKAN YALIM: “KALABALIĞA VE YOĞUN İLGİNİZE MİNETTARIM”

Çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilenen dolu dolu program içeriğiyle keyifli vakit geçiren Uşak belediye Başkanı Özkan Yalım ise konuşmasında;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günde siz değerli Uşak halkını burada görmekten mutluluk duyuyor, bu kalabalığa ve yoğun ilginize bir kez daha minettar olduğumu belirtmek istiyorum. Bugün geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızın günü. Bizlerde Uşak Belediyesi olarak, çocuklarımızın mutlu olmaları, gülümsemeleri için kentteki tüm yaşam alanlarını daha güvenli, eğlenceli, keyifli hale getireceğiz. Onlar için eğitici, öğretici, önemli projelere, çalışmalara imza atacağız. Her zaman daha iyisini yapmaya çalışacak ve hep yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bugün Uşak’ımızın güzel çocuklarıyla birlikte güzel etkinliklerde her beraber olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu paylaşacağız. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın 23 Nisan“ ifadelerini kullanan Başkan Yalım, ayrıca programda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Aktarılan haberin detaylarına göre etkinlik alanında 20 bin Uşaklı’nın olduğu öğrenildi.