Uşak Üniversitesi’nden Filistin’e Destek Bahar Etkinlikleri!

Uşak Üniversitesi’nden Filistin için anlamlı destek duyurusu geldi. 14, 15, 16 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliklerle toplumdaki farkındalığın artırılması amaçlanıyor.
Uşak Üniversitesi’nden Filistin’e Destek Bahar Etkinlikleri!

UŞAK (İHA) - Uşak Üniversitesinin düzenleyeceği etkinlikler kapsamında öğrenci topluluklarının katılımının yanı sıra akademik ve idari personellerin de katılımıyla Filistin halkına yapılan zulümlere dikkat çekilecek.

Toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket eden Uşak Üniversitesi, bilinçli, aktif ve daha donanımlı gençler yetiştirmeye devam ediyor.

BİR KEZ DAHA VURGULANACAK

Etkinlikler kapsamında, akademik-idari personel ile öğrenci topluluklarının katılımıyla Filistin’de yaşanan vahşetin protesto edileceği kortej yürüyüşü düzenlenecek ve üç gün boyunca 'Filistin Destek Çadırları'nda İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne dikkat çekilecek. Üniversitemiz, insanlık onuruna ve adalet anlayışına olan bağlılığını bu etkinliklerle bir kez daha vurgulayacak.

aw203737-03-min-1.jpg

Ayrıca, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek engellilik konusunda farkındalık arttırılacak. Engelli bireylerin topluma katılımını desteklemek ve engelleri aşmada dayanışmayı güçlendirmek amacıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapılacak.

GELECEK 100 YIL PERSPEKTİFLERİNE KATKI SUNULACAK

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla düzenlenecek konferans ise geleceğe yönelik bir bakış açısı sunacak. Konuşmacı olarak yer alacak olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Tarih Boyunca Teknolojik Gelişmeler" konusunu ele alarak, öğrencilerin gelecek 100 yıl perspektiflerine katkı sunacak.

Bunların yanı sıra Mehteran Takımı, Atlı Cirit ve folklor ekiplerinin gösterileriyle kültürel değerlerimiz de ön plana çıkacak.

“KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, "Üniversitemiz olarak toplumsal duyarlılık ve farkındalık oluşturmayı önemsiyoruz. Bu etkinliklerle, öğrencilerimizin ve toplumun genelinde bilinç ve empati seviyelerini arttırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda, geleceğe yönelik umut dolu bir perspektif sunarak, gençlerimizin daha donanımlı ve bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

Etkinliğe ilişkin yayımlanan afişte etkinliklerin 14, 15, 16 Mayıs tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi.