Uşak Ulu Cami 18 Mayıs'ta ibadete açılıyor

Restorasyon çalışmalarının devam ettiği Uşak Ulu Cami'ndeki çalışmaları inceleyen Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Uşak Ulu Cami'nin ramazan ayında ibadete açılacağını söyledi
Uşak Ulu Cami 18 Mayıs'ta ibadete açılıyor

Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, restorasyon çalışmaları süren Uşak Ulu Cami'nin ramazan ayında ibadete açılacağını bildirdi. 

Ertem, Vali Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile Ulu Cami'yi gezdi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Ertem, yaptığı açıklamada, titizlikle yürütülen çalışmalarda sona gelindiğini, 18 Mayıs'ta caminin ibadete açılacağını söyledi. 

Yaklaşık 600 yıllık bir geçmişe sahip Ulu Cami'nin Türkiye için önemli olduğunu söyleyen Ertem, "Ufak tefek gecikmeler oldu, ancak bu tür restorasyon çalışmalarında bunlar normal, çünkü mimarinin özelliğinden kaynaklanan bazı yeni uygulamalar yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak her şey yolunda gidiyor, ramazan ayının ilk cuma namazını inşallah burada kılacağız." dedi. 

Uşak Valisi Salim Demir ise Ulu Cami'nin önemine değinirken, "Kentimizdeki en eski camilerden birisi burası. En ufak ayrıntı atlanmadan restorasyon sürüyor. Bizde çalışmaları yakından takip ediyoruz." dedi