Uşak'taki Fotoğraf Yarışmasında Ödül Töreni Yapıldı

Uşak Valiliği tarafından düzenlenen "İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam Fotoğraf Yarışması" ödül töreni yapıldı. 
Uşak'taki Fotoğraf Yarışmasında Ödül Töreni Yapıldı

Yürütücülüğünü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün yaptığı "İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam" konulu fotoğraf yarışması ödül töreni kent merkezindeki bir otelde yapıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Buğra İnal, 36 ilden 280 fotoğarf sanatçısının yarışmaya 2 bin 276 eserle katıldığını belirterek, yarışmada 19 fotoğafın dereceye girdiğini, 67 eserin ise sergilemeye hak kazandığını belirtti. 

İlin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın önemine değinen İnal, yarışmaya katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. 

Uşak Valisi Salim Demir ise, yarışmanın ilin tarihi kültürel zenginliklerini daha görünür kılmayı amaçladığını belirtti. 

Konuşmaların ardından "Uşak'ta doğal güzellikler", "Uşak'ta tarih ve kültür", "Uşak'ta insan ve sosyal yaşam", "Cep telefonu ile gençlerin gözünden Uşak" kategorilerinde dereceye giren eserlerin sahiplerine ödül verildi.

Yarışmada, serbest haberci olarak Uşak'ta Anadolu Ajansına haber üreten Aytuğ Can Sencar, "Uşak'ta doğal güzellikler" kategorisinde ikincilik ödülü kazandı.

Yarışmada, "Uşak'ta doğal güzellikler" kategorisinde Kemal Özkılıç birinci, Aytuğ Can Sencar ikinci, Özgür Şahin üçüncü, Arzu İbranoğlu ile Özgür Yeşildağ mansiyon, " Uşak'ta tarih ve kültür" kategorisinde Ahu Akbaş birinci, Ufuk Turpcan ikinci, Niyazi Şahin üçüncü, Murat Bakmaz ile Şadiye Yaralı mansiyon, "Uşak'ta insan ve sosyal yaşam"kategorisinde Abdurrahman Çetin birinci, Efe Ertekin ikinci, Ali Haydar Ceylan üçüncü, Cehan Karaca ile Selcan Arslan Garipcin mansiyon, "Cep telefonu ile gençlerin gözünden Uşak" kategorisinde ise Arda Taş birinci, Arda Haznedar ikinci, Alperen Alkan üçüncü oldu.