Uşak'ta liseli öğrencilerin lezzet yarışı

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Geleneksel Yemekler Yarışması" yapıldı. Yarışmada, 10 lezzet için yarışmacılara 120 dakika süre verilirken, genç şefler hem süreyle hemde rakipleriyle kıyasıya mücadele etti.
Uşak'ta liseli öğrencilerin lezzet yarışı

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Geleneksel Yemekler Yarışması" yapıldı.

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Uşak Aşcılar ve Pastacılar Derneği tarafından okul binasında düzenlenen yarışmada Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümünde öğrenim gören 10 öğrenci Türk mutfağını temsil eden yemekleri yaparak hünerlerini sergiledi. 

Yarışmada, 10 lezzet için yarışmacılara 120 dakika süre verilirken, genç şefler hem süreyle hemde rakipleriyle kıyasıya mücadele etti. 

Uşak Aşcılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Fatih Demir yarışma sayesinde öğrencilerin eğitimlerini pratiğe dönüştürme fırsatı bulduğunu belirterek, "Yarışmanın amacı öğrencileri mesleğe alıştırmak ve sevdirmek. Yarışmada birinci olan öğrenci, Avrupa Şefler Birliği üyesi olacak. Ayrıca birinci Çanakkale'de yapılacak olan yemek yarışmasına katılacak." dedi. 

Yarışmanın jüri üyelerinden Beykent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim üyesi Esat Özata ise öğrencilerin çok güzel eserler ortaya çıkardıklarını dile getirdi.

Yarışmada Hatice Küçükkılı'ın hazırladığı Karun Kebabı birinci, Diyar Doru'nun hazırladığı Kavun Dolma ikinci, Müzeyyen Uğrasız'ın hazırladığı Tarhanalı Balık ise üçüncü seçildi. 

Dereceye giren öğrencilere ödül verildi.